SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizovalo zoznam smartfónov, ktoré už nedostanú aktualizáciu: Tieto modely už nemajú podporu!

Ak vlastníte niektorý z týchto modelov od Xiaomi, možno by ste mali premýšľať nad kúpou nového. Skončila mu totiž softvérová podpora.

Zoznam smartfónov, ktoré už nezískajú žiadnu aktualizáciu sa neustále rozrastá. Stále môžeme sledovať, ako niektoré zariadenia prichádzajú na oficiálnu listinu spoločnosti, pre ktoré sa už žiadne aktualizácie nepripravujú. Ak vlastníte staršie zariadenie, ktorého predstavenie prebehlo približne pred troma či dokonca dvoma rokmi, môžete rátať s tým, že najnovšie aktualizácie už nezískate. Rovnako sa však váš Xiaomi smartfón môže dostať na zoznam zariadení, ktoré už nezískajú žiadne, ani bezpečnostné aktualizácie. Komunita Xiaomiui nám teraz priniesla aktualizovaný zoznam zariadení, ktoré už aktualizácie nezískajú vôbec a ak vás zaujíma, či náhodou na ňom nenájdete aj svoj smartfón, ste na správnom mieste. Teraz sa na tento zoznam totiž pozrieme spoločne.

Na zoznam pribudli dva ďalšie Xiaomi smartfóny

Jeden nájdeme aj na našom trhu a svojou dobou patril medzi najpopulárnejšie zariadenia na trhu. Druhý u nás nenájdeme, no prakticky ide o jeho ekvivalent určený pre zahraničný trh. V každom prípade sa tieto dva modely objavili na aktualizovanom zozname Xiaomi smartfónov, ktoré už žiadnu aktualizáciu nedostanú. Stalo sa tak tri roky po ich predstavení a o tomto kroku sme vedeli už predtým. Ďalšie aktualizácie totiž pre oba modely predpokladané neboli a ich uvedenie na zoznam je skôr formalitou.

Xiaomi nepodporované smartfóny 23:9:22
Zdroj: Xiaomiui

Rozprávame sa o smartfónoch od Xiaomi ako Mi A3 a Mi CC9e, ktoré v roku 2019 otriasli trhom. Mi A3 sme našli aj u nás na predajných pultoch s tým, že ponúkal čistý operačný systém bez nadstavby MIUI. Tým si získal aj takých fanúšikov, ktorí nadstavbou MIUI opovrhovali a preferovali pravidelné aktualizácie a prísľub softvérovej podpory na 3 roky. Tri roky však teraz ubehli a model sa tak oficiálne nachádza medzi smartfónmi, ktoré už žiadnu aktualizáciu nezískajú.

Redmi svoj zoznam zatiaľ neaktualizuje

Ak vás zaujíma, ktoré smartfóny od Redmi aktuálne nedisponujú softvérovou podporou pre ďalšie aktualizácie, môžete sa pozrieť na zoznam nižšie. Redmi však narozdiel od Xiaomi svoj zoznam neaktualizovalo, teda ak vlastníte smartfón od spoločnosti Redmi, nemusíte sa obávať, že by ste prišli teraz o aktualizácie. Naposledy aktualizácia zoznamu prebehla v júli, kedy na zoznam pribudol model Redmi K20 Pro u nás známy ako Mi 9T Pro.

Redmi nepodporované smartfóny júl 2022
Zdroj: Xiaomiui

Zoznamy nepodporovaných smartfónov od Xiaomi aj Redmi sú rozsiahle. Obsahujú však všetky smartfóny, ktoré spoločnosť kedy vydala a nezískajú už žiadnu aktualizáciu. Vo všeobecnosti však smartfóny na zoznam prichádzajú zvyčajne tri roky po svojom predstavení, kedy prichádzajú nielen o veľké aktualizácie, ale aj menšie bezpečnostné záplaty. Ak teda vlastníte niektorý z týchto modelov, bezpečnosť vášho zariadenia už nemusí byť zachovaná.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo vlastníte nejaký novší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close