SpravodajstvoTechnológieXiaomiZariadenia

Xiaomi 14 Pro príde na trh s nadstavbou HyperOS: Pod kapotou toho ale ukrýva oveľa viac!

Čo všetko bude obsahovať Pro verzia novej rady Xiaomi 14?

Xiaomi 14 rada sa skladá z dvoch zariadení, štandard a pro verzie. Ako už názov napovedá, Pro verzia je lepšou spomedzi týchto dvoch modelov. Portál Gizmochina informuje, že Xiaomi 14 Pro bude prvým smartfónom s procesorom Snapdragon 8 Gen 3 a operačným systémom HyperOS.  

Xiaomi 14 Pro bude o niečo väčší ako štandardná verzia, no dizajnovo si budú tieto dva zariadenia veľmi podobné. Oba majú hranatý dizajn a výraznú zadnú kameru. Samotný smartfón má certifikáciu IP68, čo ho robí odolný voči vode a prachu. Obrazovku chráni Gorilla Glass Victus 2.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka samotného displeja, ten bude mať uhlopriečku 6,7 palcov. Obrazovka je OLED s farebnou škálou 12-bit a zakrivenými hranami. Rámiky obrazovky sú mimoriadne tenké, s hrúbkou len jedného milimetra. Obnovovacia frekvencia displeja je 120 Hz pričom ako zákazník dostanete 2K rozlíšenie. O zabezpečenie sa postará skener odtlačkov prsta zabudovaný priamo v obrazovke. Celkový jas displeja dosahuje 3-tisíc nitov, čo je najviac spomedzi všetkých smartfónov. O zvuk sa postarajú stereo reproduktory Dolby Atmos.  

Na svoje si prídu aj fotografi. Zadnú kameru opäť poháňa technológia spoločnosti Leica. Hlavná kamera má rozlíšenie 50 megapixelov a hĺbku ostrosti 23 mm. Druhý senzor má rovnako 50 MP a je vhodný na ultra širokouhlé zábery s hĺbkou ostrosti 14 mm. Posledná kamera má tiež 50 MP a má 75 mm hĺbku ostrosti. Fotoaparát má variabilnú clonu. Nahrávať dokáže videá až do 8K.  

Čo ukrýva Xiaomi 14 Pro pod kapotou?

Ako sme už spomenuli, Xiaomi 14 Pro verzia bude prvým smartfónom, ktorého poháňa procesor Snapdragon 8 Gen 3. Okrem procesora bude mať 16GB RAM a 1 TB úložného miesta. Zároveň bude mať aj systém na odvádzanie tepla. Batéria smartfónu má kapacitu 4880 mAh a podporovať bude 120W rýchle nabíjanie cez drôtovú a 50W bezdrôtovú nabíjačku.  

Dobrou správou je, že už od výroby bude mať v sebe Xiaomi 14 Pro najnovší operačný systém spoločnosti Xiaomi, HyperOS. Ten spoločnosť predstavila po boku tejto rady a priblížila, čo od neho môžeme čakať. O HyperOS už pár dní kolujú všemožné správy, no z prezentácie je jasné, že nový HyperOS pokorí aj MIUI 14, ktorá sa všeobecne považuje za to najlepšie, čo Xiaomi vytvoril. 

Niektoré dizajnové prvky si HyperOS preberá z MIUI 14, no z veľkej časti kráča svojou vlastnou cestou. Tá nám prinesie minimalistický dizajn, bohaté možnosti prispôsobenia, bezpečnosť, výkon a hlavne umelú inteligenciu.

Vieme, že hlavnou myšlienkou nového operačného systému HyperOS bude okrem vyššie spomínaných aj konektivita. Do budúcna plánuje Xiaomi aby cez HyperOS boli pripojené tisíce rôznych zariadení, či už hovoríme o smart domácnosti, alebo iných technológiách. 

Okrem vyššie uvedených parametrov bude Xiaomi 14 Pro obsahovať aj Wi-Fi 7 podporu, Bluetooth, 5G, 4 mikrofóny a viac. Cenovo Xiaomi 14 Pro vyjde v základnej verzii 12GB RAM + 256GB úložné miesto na približne 647 EUR. Lepšia verzia 16GB + 512GB vyjde na 712 EUR a ak chcete najlepšiu výbavu, teda 16GB + 1TB, zaplatíte 776 EUR. K dispozícii bude smartfón v bielej, čiernej a zelenej farbe. No tu treba povedať, že ide o ceny pre čínsky trh. V prípade toho nášho, budú odlišné. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close