Xiaomi 12 prešiel certifikáciou. Ponúkne rýchlejšie nabíjanie, ako Mi 11, ale pomalšie, ako Redmi Note 11 Pro+

Slová známeho leakera ohľadne výkonu rýchleho nabíjania pri smartfóne Xiaomi 12, boli potvrdené.

MIUI 11 Animacia rychleho nabijania
Zdroj: Vosveteit.sk

Len niekoľko dní dozadu známy leaker informácií prezradil, že produktová rada smartfónov Xiaomi 12 ponúkne v prípade Pro verzie zariadenia rýchle nabíjanie pri výkone 120W. Pre mnohých to bolo sklamanie vzhľadom na to, že Xiaomi v minulosti už ukázalo svetu technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 200W. Čo mnohých však zaskočilo je, že Xiaomi 12, resp. Xiaomi 12X, ponúknu nabíjanie len pri výkone 67W. Hoci je to viac, ako ponúkli minuloročné vlajkové smartfóny, ale stále je to menej ako Redmi Note 11 Pro+, čo je smartfón strednej triedy.

Certifikácia potvrdzuje informácie, ktoré zverejnil známy leaker

Zdá sa však, že slová známeho leakera informácií, Digital Chat Station, boli predsa len pravdivé. Naznačujú to správy, ktoré publikoval portál GSMArena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál publikoval správy s odvolaním sa na certifikáciu (CCC) zariadení, ktoré hovoria, že Xiaomi 12 skutočne dostane do vienka „len“ 67W. Ako môžete vidieť nižšie, tak certifikácia odhaľuje 5G smartfón s kódovým označením 2201123C, čo by mal byť práve Xiaomi 12.

Xiaomi 12 certifikacia smartfonu_odhaluje rychle nabijanie
Zdroj: CCC

Hoci v praxi 67W rýchle nabíjanie je dostačujúcim, tak pre mnohých to môže byť sklamanie. Predsa len ide o vlajkový model smartfónu, ktorý bude v tejto oblasti tromfnutý oveľa dostupnejším modelom telefónu z tej istej kuchyne. Otázkou je, odradí vás potenciálne tento fakt od kúpy zariadenia?

Okrem iného, očakáva sa, že zariadenie dostane do vienka batériu s kapacitou 4 500 mAh. Telefón by mal zároveň poháňať procesor Snapdragon 8 Gen 1 SoC. Mimochodom, telefón by mal byť predstavený už v priebehu najbližších dní. Očakáva sa, že sa tak stane už 12. decembra, teda v priebehu nedele. Rovnako však treba povedať, že sa spomína i termín 16. decembra. Tak či onak, od predstavenia nového Xiaomi 12 vrátane ďalších zariadení z tejto produktovej rady, nás delia už len dni. Aby sme nezabudli, tak zariadenie má ponúknuť i nadstavbu MIUI 13.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre