SpravodajstvoXiaomi

Xaiomi pracuje na chytrých hodinkách s bezdrôtovým Qi nabíjaním. Čo zatiaľ vieme?

Informácie o možnom príchode prvých hodiniek s Qi nabíjaním sa objavili priamo v najnovšej verzii nadstavby MIUI.

Ponuka inteligentných hodiniek od čínskej spoločnosti Xiaomi by sa mohla v blízkej budúcnosti rozšíriť o ďalší zaujímavý model. Nové inteligentné hodinky by podľa všetkého mohli prísť s podporou bezdrôtového nabíjania so štandardom Qi, vďaka čomu by ich bolo možné nabiť aj priamo pomocou smartfónu, či bežnej Qi nabíjačky.

Prvé zmienky o nových hodinkách sú priamo súčasťou MIUI

Ako informuje zahraničný portál Gizmochina.com odvolávajúci sa na nedávno publikované novinky zverejnené známym leakerom Digital Chat Station, prvá zmienka o nových inteligentných hodinkách od Xiaomi sa objavila v najnovšej verzii nadstavby MIUI. Vo vývojárskej verzii nadstavby MIUI sa nachádza nová ponuka s názvom „bezdrôtové reverzné nabíjanie“. Pri pohľade na screenshot je hneď každému jasné, že ponuka zobrazuje zatiaľ neznáme inteligentné hodinky nabíjajúce sa na zadnej strane smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi inteligentne hodinky s bezdrotovym nabijanim miui
Zdroj: Gizmochina / Digital Chat Station

V špeciálnom nastavení je aj približujúca poznámka „Prosím, umiestnite zariadenie, ktoré podporuje bezdrôtové Qi nabíjanie (mobilné zariadenie, nositeľné zariadenia atď) na zadnú stranu smartfónu“ . Ďalej sa v ponuke nachádza aj možnosť nastavenia automatického vypnutia reverzného nabíjania po dosiahnutí určitého stavu batérie. Samotnú hodnotu v percentách, kedy sa má reverzné nabíjanie automaticky vypnúť, je pritom možné ručne nastaviť pomocou na to určenej posuvnej lišty v rozmedzí od 20 do 90% stavu nabitia batérie.

Špeciálnym nabíjacím magnetickým káblom odzvonilo

Bohužiaľ, nateraz si musíme vystačiť iba s týmito neúplnými informáciami, keďže aktuálne nie je oficiálne známe, že by spoločnosť Xiaomi vôbec chystala predstavenie inteligentných hodiniek s Qi nabíjaním. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však takéhoto modelu dočkáme v nadchádzajúcich mesiacoch, keďže spoločnosť takéto „záhadné“ zariadenie využíva priamo v systémovej nadstavbe MIUI. Nateraz nám tak nezostáva nič iné len počkať si na bližšie detaily o týchto hodinkách, ktoré konečne dajú zbohom ďalším dodatočným káblom, často s úplne špecifickým magnetickým nabíjacím konektorom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close