TIP REDAKCIE | Multifunkčný Windows 10 tablet Onda V919

Narozdiel od Windowsu 8 je Windows 10 prispôsobený tak, aby fungoval na viacerých zariadeniach, a preto je aj využívanie tohto operačného systému veľmi, ale naozaj veľmi pohodlné na tabletoch. Tablety už neslúžia len na doplnkové činnosti ako prezeranie fotiek, filmov, hranie hier a podobne. S Windowsom 10 sa dajú tablety používať ako regulérne počítače – notebooky. To je aj prípad Onda V919 Air Tabletu, ku ktorému keď pripojíte klávesnicu, tak ho ani nerozoznáte od počítača. Netreba ani hovoriť, že za omnoho nižšiu cenu ako stoja klasické notebooky. Onda je živým dôkazom toho, že nálepka „Made in China“ už v súčasnosti so sebou prináša vysokú kvalitu za nízku cenu.

Dizajn Onda V919

Určite prvé, čo vás zaujme na tomto tablete, keď ho vytiahnete z krabice je jeho prekvapujúco zlatá farba. Vo veľa prípadoch vyzerajú čínske tablety lacno a nekvalitne, ale toto určite nie je prípad tabletu Onda V919, ktorý so svojou zlatou farbou vyzerá prémiovo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

onda v919 Windows 10 Air tablet

Tablet má podobný dizajn iPadu a je veľmi pohodlný na držanie v ruke, obzvlášť aj kvôli svojej váhe iba 450 gramov. Len pre porovnanie iPad Air váži 437 gramov.

Výrobca tvrdí, že Onda V919 má ultra tenké telo, v čom určite neklame, keďže je široký iba 7,9 mm. Tablet je tak ľahký a tenký, že sa mi veľakrát stalo, že som si ho zmýlil so zošitom v mojom batohu.

onda v919 Windows 10 Air tablet 5

Vzhľad určite vylepšujú aj takmer neviditeľné okraje. Tablet je vyrobený z tenkého a odolného kovu, čo hodnotíme veľmi pozitívne. Na tablete sú iba tri tlačítka – dve na ovládanie hlasitosti a jeden na zapínanie. Vďaka optimalizácii Windowsu 10 pre tablety sme ale tlačítka na hlasitosť ani nemuseli používať.

Displej na Onda V919

Onda ma 9,7 palcový QXGA IPS displej s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov a môže byť pohodlne využívaný aj v portrétovom ale aj v širokouhlom móde. Stále sa nám ale viac lúbil širokouhlý mód, obzvlášť pri práci s klávesnicou.

Onda V919 hardvérove špecifikácie

Tablet je poháňaný 4-jadrovým Intel procesorom Intel Z3735F so 64bitmi, ktorý beží na frekvencii 1,83 GHz. Grafický procesor 7. generácie od Intelu vám určite tiež bude v kombinácii so 4-jadrovým procesorom určite stačiť na všetky vaše herné zážitky. To všetko je podporené 2 GB RAM.

onda v919 Windows 10 Air tablet 4

Samozrejmosťou je Bluetooth 4 spolu s HDMI a microUSB. O Baterku sa taktiež nemusíte báť, keďže vo vnútri nájdete baterku s kapacitou 7200 mAH.

Foťák vpredu a aj vzadu má 2MPx, takže sa na neho nemôžete spoliehať, ak by ste ho chceli využívaŤ profesionálne. Ale to nie je žiadne prekvapenie, keďže tablety nie sú primárne stvorené na fotenie.

Interné úložisko je 32GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB pomocou microSD karty.

Našim odporúčaním je, že ak chcete používať tablet aj so zvukom, tak je lepšie si zapojiť sluchátka, keďže malý mono reprák neposkytuje veľmi kvalitný zvuk. Basy sú v repráku úplne zanedbané.
onda v919 Windows 10 Air tablet 3

Verdikt pre Windows 10 Tablet Onda V919

Neoddeliteľnou výhodou pri takomto čínskom tablete je jednoznačne cena. Ona V919 môžete zohnať napríklad na everbuying.net za 125 eur. Procesor spolu s grafickým čipom vás určite nesklamú, ale ocenili by sme, keby výrobca dal do tabletu viac RAM pamäte. Jednoznačne musíme ale pochváliť multifunkčnosť tabletu, ktorý môžete používať ako čítačku, počítač, tablet na hranie, zdroj na prehrávanie filmov do telky a mnoho ďalšieho. Staršie verzie tabletu mali nedostatočnú batériu iba s objemom 4000 mAH, ale tu už sa výrobca polepšil a dal do Onda V919 oveľa lepšiu batériu s kapacitou 7200 mAH. Jedinou vecou, ktorá sa dá tabletu vytýkať je malý repráčik, čo znamená, že by sme vám odporučili používať sluchátka, keď chcete mať zo zvuku lepší zážitok. Ale keď ste ako my, že si do tabletu zapojíte telku, alebo priamo repráky, tak vám tento malý repráčik nebude ani vadiť.
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre