Windows 11 sa teší rýchlej adaptácii medzi používateľmi. Využívate ho už aj vy?

Najnovší operačný systém Windows 11 od spoločnosti Microsoft si pomaly ale isto ukrajuje z používateľskej základne Windowsu 10.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Od oficiálneho vydania nového operačného systému Windows 11 od spoločnosti Microsoft už prešli takmer 4 celé mesiace. Na mieste tak je otázka, ako je na tom najnovší operačný systém z pohľadu používateľskej základne. Práve tento aspekt robil totižto ľuďom v Microsofte naozaj veľké vrásky na čele. Predošlé verzie Windowsu totižto v ranných štádiách neboli príliš obľúbené a prechod na najnovšie verzie nebol taký jednoduchý, ako si to v Microsofte predstavovali. Najnovšia verzia operačného systému Windows však bude podľa všetkého patriť medzi tie lepšie príklady rýchlejšej adaptácie medzi používateľmi.

Používateľská základňa sa za krátke obdobie zdvojnásobila

Ako informuje dobre známa analytická agentúra AdDuplex (via XDA Developers), používateľská základňa operačného systému Windows 11 rastie pomerne rýchlym tempom. Podľa najnovších údajov agentúry sa používateľská základňa oproti novembru 2021 takmer zdvojnásobila. V januári 2022 tak spoločnosť eviduje zhruba 16,1% používateľov využívajúcich operačný systém Windows 11 na ich zariadeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
windows 11 vs windows 10 adaptacia
Zdroj: AdDuplex

V tomto prípade však treba podotknúť, že sa nejedná o údaje spoločnosti Microsoft. Agentúra totižto berie do úvahy iba zariadenia s operačným systémom Windows 10 a Windows 11. Dôležitým údajom je aj vzorka daného prieskumu, ktorého sa zúčastnilo „iba“ 60 000 zariadení.

Rýchlu adaptáciu evidujú aj v Microsofte

I keď čísla agentúry AdDuplex môžu byť s oficiálnymi štatistikami spoločnosti Microsoft čiastočne odlišné, údaj o rastúcom záujme o nový systém by mal byť viac menej totožný. Spoločnosť Microsoft totižto už v minulosti informovala, že adaptácia nového Windowsu 11 je nečakane svižná. Zároveň korešponduje aj údaj o počte používateľov oproti novembru 2021. Aj Microsoft eviduje dvojnásobok používateľov iba za necelé 3 mesiace, čo možno považovať za veľký úspech.

Svižný rast bude pokračovať aj v ďalších mesiacoch

Pri pohľade na rýchlosť adaptácie predošlých verzií operačného systému Windows je jasné, že nový Windows 11 sa zapíše medzi najlepšie verzie Windowsu. Stane sa tak aj napriek tomu, že momentálne existuje stále veľký počet zariadení, na ktoré nie je možné oficiálne nainštalovať nový Windows 11. Rýchla adaptácia Windowsu 11 však zrejme tak skoro neskončí. Veľkú vlnu nových používateľov možno očakávať po príchode jednej z najočakávanejších funkcií Windowsu 11 – podpory aplikácií z mobilného operačného systému Android.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre