Windows 11 dostáva podporu Android aplikácií: Dostupnou je pre obmedzený počet používateľov, pre koho presne?

Microsoft sprístupňuje pre prvých používateľov Windows 11 obchod Amazon App s Android aplikáciami, s ktorými môžu pracovať v rozhraní systému.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Nedávno spoločnosť Microsoft sprístupnila novú verziu Windowsu 11, ktorá so sebou priniesla viacero inovácií. Jedna z tých „naj funkcií“ však chýbala. Išlo konkrétne o podporu Android aplikácií v rozhraní systému. Druhým dychom treba povedať, že Microsoft tento krok avizoval, že podpora Android aplikácií príde o niečo skôr.

Len pár dní dozadu sme mohli vidieť prvé náhľady bežiacich Android aplikácií v systéme Widnows 11, ktoré nám dali ako takú predstavu, ako budú fungovať v praxi. Najnovšie, spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje, že túto funkciu sprístupňuje pre prvých používateľov a rovnako nám prezrádza, ako funguje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zatiaľ len pre testerov a to nie pre všetkých

Spoločnosť konkrétne publikovala v súvislosti s touto témou blog, v ktorom predstavuje funkciu spúšťania Android aplikácií širokej verejnosti, najmä však pre testerov. Dôvodom je, že funkcia je aktuálne dostupnou len v rámci BETA programu Windows Insider a to iba pre amerických používateľov. Rovnako treba dodať, že funkciu nie je možné aktuálne rozbehať na všetkých zariadeniach, ale len na niektorých.

„Dnes oznamujeme prvý náhľad našich aplikácií pre Android do programu Windows Insider. Sme hrdí na to, že môžeme tieto skúsenosti s našimi partnermi – Amazon a Intel – poskytovať používateľom beta kanálov v USA na vhodných zariadeniach s platformami Intel, AMD a Qualcomm“ píše Microsoft v publikovanej správe.

Microsoft ďalej hovorí, že používatelia môžu k týmto aplikáciám pristupovať prostredníctvom obchodu Microsoft Store, do ktorého je vnorený obchod Amazon Appstore, ktorý ponúka Android aplikácie.

Amazon App obchod s Android aplikaciami vo Windows
Zdroj: Microsoft

Spoločnosť ďalej dodáva, že Android aplikácie môžu používatelia púšťať bok po boku, a to od hier, až po rôzne nástroje a podobne. Rovnako môžu byť tieto aplikácie pripnuté aj do ponuky Štart, či Panelu s úlohami. Microsoftu sa rovnako podarilo prepojiť i notifikácie s Centrom upozornení, ako aj sfunkčniť multitasking pri prepínaní sa z jednej aplikácie do druhej prostredníctvom klávesovej skraty Alt + Tab.

Android aplikacie po boku Windows aplikacii
Zdroj: Microsoft

Posledná nezodpovedaná otázka je, kedy bude táto funkcia dostupnou naprieč komerčne dostupnou verziou Windowsu. Bohužiaľ, Microsoft na ňu neprináša exaktnú odpoveď. Spoločnosť hovorí, že v priebehu nasledujúcich mesiacov bude zbierať spätnú väzbu od používateľov a priebežne dolaďovať túto funkcionalitu. Následne bude distribuovanou pre širokú verejnosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre