Windows

Windows 10 zbiera osobné údaje bez povolenia! Microsoft teraz musí zaplatiť poriadne veľkú pokutu

Spoločnosť Microsoft čelí veľkej žalobe pre zhromažďovanie údajov od svojich používateľov. Pri inštalovaní systému totiž neexistuje žiadne tlačidlo pre dodatočný výslovný súhlas pre poskytnutie užívateľských údajov pre spoločnosť Microsoft.

Európska únia kritizovala spoločnosť Microsoft za predvolené nastavenie a nedostatočnú kontrolu nad užívateľskými dátami už dávnejšie. Teraz ale federálnemu prokurátorovi v Brazílii došla trpezlivosť a na Microsofť podáva občiansku žalobu. Do celého prípadu sa zapojila už aj vláda, ktorá spoločnosti Microsoft poskytla 15 dní na nápravu a na zavedenie možnosti súhlasu či nesúhlasu používania údajov klienta. Úrady uviedli, že ak Microsoft neučiní ďalšie kroky, bude mu uložená pokuta vo výške 2,87 milióna dolárov a veľká pokuta bude pribúdať každým ďalších dňom „nečinnosti“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows 10 zbiera naše dáta bez možnosti vypnutia funkcie

Spoločnosť Microsoft na celý prípad ešte nezareagovala. Isté však je, že technologický gigant nebude mať na výber. Dokonca sa môžeme domnievať, že sa k podobným krokom môže učiniť aj nejaká ďalšia krajina. Dokonca to nie je tak dávno, čo začala Európska únia viacej kontrolovať činnosť s našimi užívateľskými dátami a či výrobcovia vôbec dostatočne popisujú k čomu ich potrebujú.

Microsoft sa zatiaľ vyjadril iba k samotnému návrhu, no nie rozhodnutiu úradov. Spoločnosť argumentuje, že inštalácia systému Windows s pridaným povolením o zbere užívateľských dát bude proces veľmi náročný na prácu aj samotnú inštaláciu operačného systému. Na internete sa dokonca objavili informácie aj o tom, že sa spoločnosť snaží zvýšiť svoje zisky na pozadí aj práve vďaka zozbieraným údajom od užívateľov.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close