APLIKÁCIE A HRYWindows

Windows 10 onedlho získa funkciu, ktorá umožní spustiť podozrivé aplikácie v dočasnej karanténe

Do operačného systému Windows 10 sa onedlho dostane ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá určite čiastočne pomôže k lepšiemu zabezpečeniu vášho zariadenia. Do systému sa totižto už čoskoro dostane funkcia s názvom Windows Sandbox, ktorá umožní otvorenie akejkoľvek podozrivej aplikácie v karanténe, čiže izolovanom bezpečnom prostredí. 

Windows Sandbox

Nová funkcia s názvom Windows Sandbox predstavuje pohodlný spôsob, ako spustiť akúkoľvek aplikáciu bez obáv o bezpečnosť vášho zariadenia. Aplikácie pochádzajúce z neoverených zdrojov sú úplne bežné a práve možnosť ich overenia v izolovanom prostredí niekedy príde určite v hod. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows Sandbox vytvorí dočasné prostredie, ktoré je úplne izolované od zvyšku vášho systému, čo zabezpečuje maximálnu bezpečnosť. Takýto spôsob overovania je pritom oveľa bezpečnejší a rýchlejší, ako vytváranie virtuálneho počítača. Ďalšou skvelou výhodou Windows Sandbox je aj automatické odstránenie softvéru, ako aj všetkých súvisiacich súborov ihneď po vypnutí prostredia. 

Dostupná bude iba pre Windows 10 Pro a vyšší

Keďže sa jedná o funkciu zameranú najmä na firmy a profesionálnych používateľov, treba počítať s miernymi systémovými obmedzeniami. Windows Sandbox bude kvôli tomu dostupný iba pre verzie Windows 10 Pro a Enterprise, no neskoršia implementácia aspoň čiastkovej verzie do nižších verzií vylúčená nie je. Funkcia sa už čoskoro dostane do testovacieho okruhu Fast Ring (verzia 18305) a medzi bežných používateľov s vyššie spomenutými verziami Windowsu 10 by sa mala dostať už na jar, prostredníctvom ďalšej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10. 

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Microsoft)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close