Spravodajstvo

Nadella: Aktualizácia na Windows 10 je záväzok pre Windows Phone

Včera sme vám priniesli článok, v ktorom sme vám spomínali okuliare HoloLens, o ktorých sa Nadella rozrozprával, ale to nie je všetko čomu sa v rámci rozhovoru pre portál Zdnet.com venoval.

Samozrejme príchod Windowsu 10, ktorý je naplánovaný na 29. júla a ešte k tomu je zadarmo pre používateľov Windowsu 7 a 8.1 v spojitosti s Windows Mobile nemohol Nadella vynechať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia na Windows 10, ktorá je zadarmo znamená vylepšenie pozície pre segment mobilných zariadení. To bol dôvod prečo sme sa takto rozhodli (pozn. redakcia: sprístupnenie Windowsu 10 je pre vybraných používateľov zadarmo).

Ak rozmýšľate ako súvisí príchod nového Windowsu 10 s vylepšením pozície mobilných zariadení na trhu, tak Nadella toto tvrdenie ďalej doplnil slovami:

Ak prejdete na Windows, budete ho chcieť mať aj na telefóne. Alebo ak prejdete na Windows kvôli HoloLens (pozn. redakcie: inteligentné okuliare) kvôli Xboxu, tak budete chcieť prejsť na PC, a toto všetko dostanete do mobilu.

Mnohí používatelia rôznych mobilných operačných systémov Windows telefónom vyčítajú nedostatok aplikácií a hier, čo si uvedomuje aj Nadella, ale na druhej strane, si je vedomý aj sily Microsoftu ako najväčšia giganta na trhu so softwarom na svete. Na otázku redaktorky, ktorá sa ho pýtala na danú problematiku odpovedal:

Dôvod prečo by niekto chcel písať univerzálne aplikácie nie je 3 percentný podiel na trhu s mobilnými telefónmi. Ale to, že miliarda používateľov má „Start Menu“, ktorí budú mať prístup ich aplikáciám. Cestu začnú tam, ale to je len začiatok ďalších ciest. Ich aplikácie môžu ísť do telefónov, HoloLens, Xbox,…

Čo vravíte vy na stratégiu Microsoftu? Je podľa vás nastavená správne?

 Zdroj: Wmpoweruser.com, Zdnet.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close