SpravodajstvoWindows

Windows 10 bude informovať používateľov o tom, z akého dôvodu nebolo ich zariadenie aktualizované na najnovšiu systémovú verziu

S novinkou prichádza Microsoft ešte pred globálnou distribúciou májovej aktualizácie

Na zariadenia s operačným systémom Windows 10 sa už pomaly ale isto dostáva najnovšia systémová verzia označená ako aktualizácia z mája 2019 (označenie 1903). Po ďalších ťažkostiach s aktualizovaním sa Microsoft rozhodol aktualizáciu distribuovať o niečo dôslednejšie, aby sa vyhol problémom, ktoré nastali najmä počas poslednej aktualizácie z októbra 2018. V rámci pred distribučných opatrení sa Microsoft rozhodol do systému implementovať nové upozornenie v rámci Windows Update. Informoval o tom zahraničný portál Windows Latest.

Informovanie používateľa

Windows Update, ako aj Asistent pri inovácii, budú používateľov informovať o tom, prečo ich zariadenie ešte nemôže byť automaticky aktualizované na najnovšiu systémovú verziu. Používatelia si tak už nemusia lámať hlavu nad tým, prečo ich zariadeniu nebola aktualizácia systému jednoducho poskytnutá. Klasický postup je totižto taký, že ak vybrané zariadenia ešte nie sú vhodné na aktualizovanie, Microsoft distribúciu aktualizácie na takéto zariadenia pozastaví úplne, kvôli čomu vlastne bežný používateľ vôbec netuší o tom, že je vôbec nová aktualizácia dostupná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
windows 10 informovanie o aktualizacii_opt
Zdroj: Windows Latest

Informovanie používateľov sa však momentálne nevyskytuje na úplne všetkých zariadeniach. Ak sa ale na zariadení vyskytuje, používateľ nie len uvidí celkom nápadnú informáciu o budúcej aktualizácií, ale taktiež sa môže prostredníctvom priloženého linku dostať priamo na stránky spoločnosti Microsoft, kde sa nachádzajú  presne informácie o tom, prečo nie je jeho zariadenie ešte pripravené na aktualizáciu softvéru.

Microsoft uprednostňuje staršie zariadenia

I keď väčšina výkonnejších počítačov obdržala aktualizáciu už v behom mája, staršie, či menej výkonné zariadenia aktualizáciu neobdržali do dnešného dňa. V tejto kategórii zariadení bude Microsoft postupovať tak, že najprv v rámci distribúcie uprednostní zariadenia so staršou verziou systému Windows 10, prevažne zariadenia s verziou z apríla 2018. Následne by mali obdržať aktualizáciu aj zariadenia bežiace na nie moc vydarenej verzii z októbra 2018.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close