SpravodajstvoWindows

Windows 10 beží na 800 miliónoch zariadení. Do budúceho roka by mal presiahnuť hranicu 1 miliardy

Popularita operačného systému Windows 10 od spoločnosti Microsoft neustále rastie a nebude tomu inak ani v budúcnosti. Softvérový gigant len pred niekoľkými dňami zverejnil svoje vlastné štatistiky, ktoré poukazujú na dosiahnutie ďalšieho míľnika. Windows 10 má ale pred sebou stále veľkú výzvu, keďže očakávania Microsoftu sú naozaj obrovské.

800 miliónov zariadení na celom svete

Najnovším pokoreným míľnikom operačného systému Windows 10 je presiahnutie hranice 800 miliónov zariadení, na ktorých bol najnovší Windows nainštalovaný. Samozrejme, číslo treba brať s čiastočným nadhľadom

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľké očakávania do budúcna

Najnovší operačný systém od Microsoftu ešte určite nedosiahol svoj vrchol a pred sebou má ešte naozaj veľkú cestu. S úspechom tohto systému počíta aj samotná spoločnosť, ktorá dúfa, že Windows 10 v roku 2020 presiahne hranicu 1 miliardy zariadení. Musíme povedať, že plány Microsoftu boli v minulosti prestrelené oveľa viac. Podľa prvých očakávaní mal Windows 10 pokoriť hranicu 1 miliardy ešte v roku 2018, čo sa, pochopiteľne, nestalo. Tak či tak je ale rok 2020 stále veľkou výzvou, ktorá sa nemusí naplniť. Počet zariadení neustále rastie, no zrejme nikto nedokáže určiť, kedy sa rast výrazne spomalí.

Samozrejme, Microsoft môže stále využiť svoje nie moc obľúbené praktiky, vďaka ktorým už viackrát docielil veľkú migráciu používateľov na novšie operačné systémy.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close