WhatsApp vám môže zablokovať účet z rôznych dôvodov. Tieto aktivity, ktoré možno nevedomky robíte, nerobte!

Tak ako aj iné aplikácie, aj WhatsApp má svoje pravidlá, ktoré v prípade nedodržiavania vedia vyústiť až k zablokovaniu účtu.

Android Malware
Zdroj: flickr.com (Blogtrepreneur) (CC BY 2.0)

Viacerí z nás používame jednu z najznámejších komunikačných aplikácií – WhatsApp. Táto aplikácia, tak ako aj iné, má svoje pravidlá, s ktorými pri prvotnom spustení musíme súhlasiť. Ale ruku na srdce, kto tieto pravidlá skutočne číta? Asi len málokto. Okrem iného sú v týchto pravidlách aj sekcie, v ktorých sa hovorí o porušení týchto pravidiel. Na tému upozornil web andro4all.com.

Pre niekoho môžu byť tieto pravidlá samozrejmosťou, no niektoré z nich vás môžu prekvapiť. Pri porušení týchto pravidiel vám vie byť váš WhatsApp účet zrušený. A aj preto si dnes ukážeme, o aké pravidlá ide.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zasielanie vírusov

Toto pravidlo je jedno z tých, ktoré človek očakáva. Človek, ktorý vírus zasiela, neškodí iba prijímateľovi, no taktiež aj samotným serverom WhatsAppu, cez ktorý daný vírus ide a vie ich taktiež poškodiť.

Android Malware
Zdroj: flickr.com (Blogtrepreneur) CC BY 2.0 DEED

Posielanie automatických alebo reťazových správ

Proti takémuto typu správ bojuje WhatsApp od roku 2019. No aj napriek tomu existuje mnoho spamových účtov, ktoré odosielajú rôzne dezinformácie. Samozrejme sa nemusíte obávať, ak každému známemu na Vianoce pošlete rovnaké želanie. Pri týchto automatických správach sa bavíme najmä o masívnom a pravidelnom preposielaní správ. Rovnako zakázané aj aj automatizovanie odosielania správ. WhatsApp v týchto prípadoch najčastejšie postupuje tak, že najprv dočasne zablokuje účet a neskôr, ak používateľ aj naďalej rozosiela správy vo veľkom, tak účet zablokuje.

V súvislosti s rozosielaním správ rovnako treba povedať, že WhatsApp vám môže zablokovať účet aj potom, ako si vás zablokuje väčší počet používateľov v krátkom čase.

Nevytvárajte väčšie množstvu skupín s neznámymi ľuďmi

WhatsApp rovnako sleduje aj to, koľko skupín vytvárate a s kým. Ak vytvoríte napríklad väčší počet skupín s ľuďmi, ktorých nemáte medzi kontaktmi, tak služba vám zablokuje automaticky účet.

Snaha o zmenu zdrojového kódu

Existuje mnoho ľudí, ktorých základná verzia programu nebaví a zároveň majú isté programátorské skúsenosti. Treba ale upozorniť na to, že akákoľvek zmena kódu je zakázaná.

Používanie neautorizovaných verzií aplikácie

Toto pravidlo je spojené s tým vyššie, no je to v prípade, ak používate iné, neautorizované aplikácie, ako napríklad WhatsApp Plus a podobne. Tieto aplikácie ponúkajú čosi navyše oproti klasickej verzii WhatsAppu, no stále sú postavené na základnom kóde aplikácie. Čiže taktiež ide o narušenie kódu.

Pri používaní takýchto aplikácií (napríklad WhatsApp Plus, GBWhatsApp a podobne) vám môže WhatsApp pozastaviť váš účet, no ak sa nepoučíte, vie váš účet aj vymazať.

Zdieľanie osobných údajov iných ľudí bez ich povolenia

Pri tomto je úplne jasné, o čo ide. V posledných rokoch sa mimoriadne dbá o ochranu používateľov, no rovnako to platí aj medzi používateľmi. Ak disponujete osobnými údajmi inej osoby, bez jej vysloveného súhlasu tieto údaje neposielajte ďalej. V inom prípade vám môže WhatsApp zablokovať účet.

Jedným z ďalších dôvodov, prečo môže WhatsApp zablokovať váš účet je aj potom, ak vaše mobilné číslo bolo použité na nejakú podvodnú, či inú podozrivú aktivitu.

Ak posielate správy ľuďom, ktorých nemáte medzi kontaktmi

WhatsApp rovnako sleduje, komu posielate správy. Ak posielajte správy vašim kontaktom, tak je všetko v poriadku. Ak však posielate správy vo väčšom množstve ľuďom, ktorých nemáte pridaných vo vašom zozname kontaktov, tak služby vám automaticky zablokuje účet.

Rovnako netreba zabúdať na to, že WhatsApp vám automaticky zablokuje účet aj potom, ako vás nahlási určitý počet používateľov. Preto sa neoplatí bezhlavo písať ľuďom, ktorých nemáme v kontaktoch, resp. ich nepoznáme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre