ANDROIDAppleSpravodajstvo

WhatsApp už čoskoro vystaví starším verziám Androidu a iOS červenú. Na týchto smartfónoch, službu už nerozbeháte!

Od 1. novembra 2021 na vybraných starších verziách operačných systémov, WhatsApp už nespustíte.

Vývojári služby WhatsApp plynúcim časom ukončujú aktívny vývoj služby a podporu pre staršie verzie operačných systémov. Hneď v úvode však treba povedať, že ide skôr o archaické verzie OS, ako o masovo využívané operačné systémy používateľmi. Dôvodom, prečo tak spoločnosť robí je, že dané verzie operačných systémov sú jednoducho zastaralé a používa ich len malé percento používateľov v dôsledku čoho, nie je ekonomicky efektívne, udržiavať službu živou pre tak staré verzie operačných systémov.

Najnovšie, spoločnosť prostredníctvom stránok podpory oznámila, že ruší podporu pre staršie verzie systémov. K samotnému ukončeniu podpory a odrezania používateľov od služby, nedôjde však okamžite. Stane sa tak od 1. novembra tohto roka. O ktorých verziách OS je však reč?

„Aplikácia WhatsApp nebude od 1. novembra 2021 podporovať telefóny s verziou Androidu 4.0.4 a staršou.“, píše sa na stránkach podpory. WhatsApp ďalej píše: „Aplikácia WhatsApp pre iPhone vyžaduje operačný systém iOS 10 alebo novší.“

Tieto operačné systému sú aj naďalej podporovanými

Ako už zo správ spoločnosti plynie, tak Android 4.0.4, ako aj jeho nižšie verzie spolu s iOS v nižšej verzii ako je 10, už nebudú podporovanými zo strany služby WhatsApp. V praxi to znamená, že WhatsApp rozbeháte už len na zariadeniach s nasledovnými verziami operačných systémov:

  • zariadenia s operačným systémom Android od verzie 4.1,
  • iPhony s operačným systémom iOS od verzie 10,
  • vybrané telefóny s operačným systémom KaiOS od verzie 2.5.1 vrátane zariadení JioPhone a JioPhone2.

Ako sme už vyššie spomínali, tak vyššie iniciované operačné systémy, stratia podporu od novembra tohto roka.

Zobraziť komentáre
Close
Close