WhatsApp pravdepodobne umožní odstrániť odoslané správy pre všetkých ďaleko viac dozadu, ako je tomu dnes

WhatsApp podľa všetkého umožní používateľom odstrániť správy pre všetkých po dobu niekoľko týždňov dozadu, odhaľujú náhľady z vývojárskej verzie aplikácie.

WhatsApp vymazanie uctu
Zdroj: Vosveteit, WhatsApp, Cleanpng

Vývojári služby WhatsApp v posledných týždňoch zapĺňajú plátky mnohých médií. Dôvodom je, že sa objavujú nielen úniky o pripravovaných nových funkciách, ale rovnako, aj nové funkcie pre používateľov pribúdajú. Nie tak dávno sme napríklad upozorňovali na to, že už je možné preniesť si históriu konverzácií z Androidu do iOS, resp. opačne, alebo sme poukazovali na to, že konečne je možné šifrovať i zálohy četov.

Jednou z ďalších žiadaných funkcií, po ktorých používatelia volajú, sú širšie možnosti súvisiace s miznúcimi správami a s možnosťou neskoršieho odstránenia odoslaných správ pre všetkých. Práve druhá spomínaná funkcia prejde podľa všetkého revíziou, naznačujú to najnovšie zistenia portálu wabetainfo.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp predĺži možnosť odstránenia správ pre všetkých

WhatsApp už aj dnes umožňuje odstraňovať odoslané správy pre všetkých. Ide o skvelú funkciu, ak dačo odošleme, ale krátko na to, si to rozmyslíme. Má to však háčik, ktorým je časový limit 4096 sekúnd, resp. niečo málo cez 8 minút. V minulosti bol tento limit len 7 minút. V každom prípade, vyzerá to tak, že funkcia prejde po 4 rokoch, od kedy bola uvedenou pre širokú verejnosť, zásadnou revíziou.

Podľa publikovaných správ portálom wabetainfo.com, doba po ktorú bude možné odstrániť správy pre všetkých, sa predĺži. Portál sa dovoláva na vývojársku verziu aplikácie 2.21.23.1 pre Android. Hoci Wabetainfo neuvádza presný čas, o ktorý sa predĺži možnosť vymazania správ, tak podľa publikovaných náhľadov, nepôjde len o „kozmetickú“ úpravu. Ako môžete vidieť nižšie, tak funkcia umožnila používateľovi vymazať správu tak, aby zmizla pre všetkých, a to až tri mesiace dozadu. Samozrejme, odstrániť týmto spôsobom je možné aj správy, ktoré boli v minulosti prečítanými.

WhatsApp_predlzenie moznosti odstranenia sprav pre vsetkych
Zdroj: wabetainfo.com

Pravdaže, vo finále, keď WhatsApp sprístupni túto funkciu pre širokú verejnosť, čas na odstránenie môže byť i dlhší, ale i kratší. Vzhľadom však na aktuálnu dĺžku možnosti odstránenia správ, ktorá je dnes dostupnou vo vývojárskej verzii aplikácie, môžeme usudzovať, že odstrániť ich budeme môcť minimálne niekoľko dní, ak nie týždňov, dozadu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre