WhatsApp pracuje na funkcii, ktorá nás odbremení od spamových hovorov. Pozrite sa, aká zmena nás čaká!

Spamové a podvodné hovory sú čoraz väčším problémom. Chystá sa s nim zatočiť aj WhatsApp, ktorý im chce dať stopku.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp je dnes jednou z najpoužívanejších komunikačných aplikácií na svete, ale bohužiaľ, niektorí z nás sú často vystavení neželaným spamovým hovorom. Aby táto platforma pomohla svojim používateľom chrániť sa pred touto formou rušivých hovorov, tak pracuje na novinke, ktorá im umožní filtrovať a utlmovať hovory od neznámych čísel. Táto funkcia by mohla byť veľmi užitočná pre používateľov, ktorí sa snažia minimalizovať množstvo spamových hovorov a reklamných správ, ktoré dostávajú a chcú sa cítiť viac bezpečne.

Automatické utlmenie hovorov

Nedávna správa zverejnená portálom wabetainfo.com hovorí o tom že vývojári v súčasnosti testujú novú funkciu s názvom „Utlmenie hovorov z neznámych čísel“ v rámci aplikácie WhatsApp pre Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia by mala pomôcť užívateľom vyhnúť sa zbytočným a častým hovorom od neznámych ľudí, ktoré často bývajú spam. Funkcia bude k dispozícii v sekcii Nastavenia a používatelia si ju budú môcť zapnúť alebo vypnúť podľa ich potreby. V praxi to znamená že ak je funkcia zapnutá, WhatsApp automaticky utlmí hovory od neznámych čísel, čím pomôže chrániť svojich používateľov pred nevyžiadanými hovormi. Používatelia si ale búdu môcť aj tak pozrieť kto im volal a z akého číslam, keďže tieto spamové telefonáty budú zobrazené v zozname zmeškaných hovoroch.

WhatsApp tlmenie neznýmych hovorov
Zdroj: wabetainfo.com

Zatiaľ sa táto funkcia testuje pre Android beta verziu aplikácie WhatsApp, takže nie je jasné, kedy bude k dispozícii pre všetkých používateľov. Môžeme ale predpokladať, že ju WhatsApp sprístupni v priebehu najbližších týždňov.

Podobnú funkciu, na akej pracujú vývojári WhatsAppu, ponúkajú aj iné aplikácie. Napríklad aplikácie Telefón od spoločnosti Google. Tá rovnako dokáže filtrovať spamové hovory. Potom, ako si ju aktivujete, tak pri prichádzajúcom hovore uvidíte informáciu, že môže ísť o pokus o podvod. No môže ísť aj o rôzne komerčné hovory, ktoré boli inými používateľmi mnohokrát nahlásené ako obťažujúce. Ak sa telefón rozhodnete nedvihnúť, tak informáciu o zmeškanom telefonáte nájdete v zozname hovorov.

Pozor na falošné hovory, sú častejšie, než sa zdá

Dovoľte nám v súvislosti s touto témou, dať vám do pozornosti, kedy sme sa venovali téme podvodných hovorov podrobnejšie. Nedávno sme si ukázali, čo majú tieto hovory spoločné, no vo všeobecnosti naliehajú na to, aby sme konali ihneď. Často argumentujú napríklad tým, že nám odchádzajú peniaze z účtu a podobne. Najčastejším cieľom útočníkov je získať citlivé informácie alebo údaje z bankomatovej karty, aby mohli previesť peniaze na svoj účet. Tento typ podvodu je pomerne častý, nedávne sme napríklad upozorňovali na podvod, ktorý dostal prívlastok „falošný bankár„, či na prípad, kedy útočník podviedol dôchodkyňu o niekoľko tisíc €. Vo všeobecnosti by sme nemali nikomu poskytovať citlivé údaje prostredníctvom telefonátu či SMS, prípadne cez internet. V inom prípade sa vystavujeme možnému bezpečnostnému riziku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre