ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp mal údajne odpočúvať svojich používateľov: Ako to bolo v skutočnosti?!

WhatsApp mal podľa používateľov využívať mikrofón aj vtedy, keď túto aplikáciu nevyužívali. Situácia sa ale pomerne rýchlo objasnila.

Ani známe a väčšie komunikačné platformy sa nevyhýbajú problémom, ktoré sa v online svete objavia. Svoje o tom vie aj platforma WhatsApp, ktorá mala údajne odpočúvať svojich používateľov. Tieto informácie sa objavili na internete po tom, čo si niektorí používatelia všimli prítomnosť WhatsAppu vo zvýšenej miere v Paneli pre ochranu súkromia od Googlu. V mnohých prípadoch sa však populárna platforma v tomto paneli objavila aj vtedy, keď ju používatelia nevyužívali, pričom podľa tohto panelu aplikácia využívala práve mikrofón. Odpočúval teda WhatsApp svojich používateľov alebo ako to bolo? Vyjadrenie k tejto kauze nám sprostredkoval portál androidauthority.com a ak aj vy patríte medzi používateľov WhatsAppu, mali by ste zistiť, o čo išlo.

Odpočúval WhatsApp svojich používateľov?

Jediná snímka obrazovky, na ktorej sa aplikácia platformy WhatsApp objavila hneď niekoľkokrát, dokázala vyvolať množstvo rozruchu. Dôvodom je práve to, že sa táto aplikácia objavila v Paneli pre ochranu súkromia. Ten odhaľoval, že práve táto komunikačná platforma mala využívať mikrofón smartfónov aj vo chvíli, keď ju nikto nevyužíval. A práve viacerí používatelia začali mať podozrenia, že ich aplikácia WhatsAppu odpočúva.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp panel na ochranu súkromia
Zdroj: Twitter/Foad Dabiri, via androidauthority.com

Táto snímka obrazovky vyvolala nielen dohady medzi používateľmi, no aj ich obavy. Aplikácia totiž mala využívať mikrofón takmer neustále, čo by určite nebolo dobrou správou. WhatsApp sa však k tejto situácii stihol už aj vyjadriť, pričom uvádzal, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o chybu Androidu. V tomto prípade sme teda čakali na objasnenie situácie, ktorého sme sa nakoniec aj dočkali. Vyjadrenie nám totiž priniesla priamo spoločnosť Google.

Google už stihol prehlásiť, ako to s odpočúvaním bolo

Tak ako sa dalo čakať, Google na svoje prehlásenie nenechal používateľov dlho čakať. Ak by totiž objasnenie situácie trvalo dlhšie, WhatsApp by mohol trpieť a používatelia by ho mohli označiť ako nedôrveryhodný. Vyjadrenie spoločnosti Google nás však potešilo a zároveň aj upokojilo.

Nedávna chyba systému Android ovplyvňujúca obmedzený počet používateľov WhatsAppu spôsobila chybné indikátory ochrany osobných údajov a upozornenia na paneli ochrany osobných údajov systému Android. Používatelia teraz môžu aktualizovať svoju aplikáciu WhatsApp, aby vyriešili tento problém. Ďakujeme WhatsAppu za ich partnerstvo a ospravedlňujeme sa za akýkoľvek zmätok, ktorý táto chyba mohla používateľom spôsobiť.

Ako môžete teda vidieť, situácia okolo služby WhatsApp sa nakoniec vysvetlila a ak ste aj vy narazili na podobný problém, tak sa nemáte čoho obávať. Šlo len o chybu zo strany Androidu, ktorá spôsobovala prítomnosť aplikácie v Paneli na ochranu súkromia vo zvýšenej miere.

Narazili ste na podobný problém vo svojom smartfóne aj vy? A patríte medzi používateľov WhatsAppu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close