WhatsApp aktualizoval pre BETA testerov aplikáciu. Prináša tieto drobné zmeny

Posledná aktualizácia WhatsAppu (BETA) prináša novú informačnú ikonu do sekcie miznúcich správ, ktorá bližšie vysvetľuje, ako funkcia funguje.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp v týchto dňoch aktualizoval aplikáciu v obchode Google Play, ktorá bola aktualizovaná na verziu 2.21.9.2. Musíme však dodať, že ide zatiaľ len o aktualizáciu BETA verzie aplikácie. V každom prípade, aktualizácia prináša niekoľko drobných zmien.

Nová verzia aplikácie WhatsApp BETA súvisí najmä s funkciou miznúcich správ

Nová aktualizácia priniesla niekoľko drobných zmien. Pre používateľov bude však tou najviditeľnejšou, nová animácia súvisiaca s ikonou miznúcich správ. Ide konkrétne o zmeny v hlavičke sekcie Disappearing Messages, teda miznúcich správ. Na tému upozorňuje portál wabetainfo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť vo videu nižšie, tak služba pridáva animáciu obrázku do hlavičky funkcie, ktorá bližšie vysvetľuje, ako funkcia ako taká funguje.

Jednou z ďalších noviniek, na ktorej spoločnosť rovnako pracuje, je funkcia miznúcich fotografií. Tie bude môcť používateľ posielať prostredníctvom špeciálnej ikony časovača, ktorá bude prítomnou v spodnej časti správy. Druhým dychom však treba dodať, že táto funkcia v sebe neobsahuje detekciu snímok obrazovky. Používateľ tak môže spraviť screenshoot z takto prijatej správy s fotografiou.

V každom prípade ide o drobné zmeny, ktoré očakávame, že sa dostanú do komerčne dostupnej verzie aplikácie v priebehu najbližších týždňov. Okrem iného sa očakáva, že služba v dohľadnej dobe ponúkne nové možnosti prispôsobenia vzhľadu.

Rovnako stojí však za pozornosť aj predošlá verzia BETA aplikácie (2.21.9.1), ktorá priniesla niekoľko zmien. Jednou z nich sú nové ikony v sekcii “Business Info”.

nove ikony vo whatsappe
Zdroj: wabetainfo

Odhliadnuc od zmien vyššie, tak stále ide o drobné úpravy aplikácie, ale aj napriek tomu absentujú v konvenčnej verzii aplikácie. Druhým dychom musíme dodať, že mnohé zo spomínaných funkcií sú už dnes prítomnými v konkurenčných službách, ako je napríklad Signal, či Telegram.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre