„Vyzlečte“ svoj PC donaha. Pozrite sa na podrobné špecifikácie Vášho zariadenia, o ktorých ste ani netušili

Pomocou týchto krokov môžete zistiť podrobné špecifikácie Vášho počítača

specifikacie pocitaca (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie tak dávno sme Vám priniesli článok, v rámci ktorého sme Vám ukázali, ako sa je možné pozrieť ne jednotlivé špecifikácie Vášho smartfónu, a to aj také, ku ktorým sa je relatívne ťažko dopracovať. Dnes by sme Vám chceli ukázať, ako môžete „vyzliecť donaha“ aj Váš počítač, a pozrieť si špecifikácie, o ktorých ste možno ani netušili.

Pozrite si podrobné špecifikácie Vášho PC

Základné informácie o Vašom počítač môžete zistiť prostredníctvom Nastavení počítača prostredníctvom cesty Systém > Informácie. V rámci tejto sekcie nájdete informácie o názve Vášho počítača, typu procesora, veľkosti RAM pamäte , či o softwari. Ide však len o veľmi základné informácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zakladne specifikacie pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak sa chcete dopátrať k podrobnejším informáciám, môžete tak spraviť ešte prostredníctvom Panelu nástrojov, kde si viete pozrieť jednotlivé parametre Vášho hardwaru. Ide však o relatívne zdĺhavý proces. Ale ani tu sa nedozviete toho až tak veľa.

Specifikacie pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak by ste sa chceli dopátrať k podrobnejším informáciám, tak Vám dávame do pozornosti software HWinfo.com, ktorý je dostupný zadarmo. Ide vskutku o šikovný software, v rámci ktorého si môžete pozrieť viacero špecifikácií Vášho zariadenia. Napríklad od typu procesora, počtu jadier, architektúry, až po jeho vyťaženosť.

HWinfo
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia je dokonca schopná zistiť informácie o Vašej základnej doske a množstve jednotlivých slotov. Môžete ju napríklad tak využiť na to, aby ste identifikovali možnosť, či viete Váš počítač upgradovať bez toho, aby ste museli vymieňať jednotlivé komponenty za nové (napríklad v prípade RAM pamäte). Inými slovami, či máte voľný slot.

specifikacie zakladnej dosky
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia je dokonca schopná zistiť aj aktuálny stav kapacity Vašej batérie. Ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia hovorí, že naša batéria bola navrhnutá na kapacitu cez 40-tisíc mWh (približne 5000mAh), ale používaním sme zredukovali jej kapacitu o necelú tretinu. Túto informáciu viete napríklad využiť v prípade, keď uvažujete o výmene batérie v notebooku. Pomocou toho totiž viete zistiť, či problém so slabou výdržou batérie je spôsobený slabou batériou, alebo prípadne nejakým softwarom, ktorý Vám ju neprimerane vyťažuje.

Specifikacie pocitaca_bateria
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem iného v  rámci aplikácie nájdete aj podrobné informácie o displeji Vášho zariadenia. Napríklad aj to, od akého výrobcu máte displej, jeho rozmery, či podporuje jednotlivé funkcie a podobne.

specifikacie notebooku_displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Tých informácií o Vašom zariadení samozrejme môžete prostredníctvom aplikácie zistiť oveľa viac. Dopátrate sa ešte k informáciám o disku, RAM pamäti, sieti ku ktorej ste pripojený, jednotlivých výstupov/portov, zvuku a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre