Vyvolávajú v nás hry agresivitu? Hráča hry Fortnite zatkli. Počas živého streamu napadol svoju manželku

hrac gamer pexels-photo-929831
Zdroj: Pexels.com

Austrálsku verejnosť pobúril hráč hry Fortnite, ktorý bol zatknutý z dôvodu napadnutia svojej manželky.

Luke Munday, 26 ročný hráč pod nickom „MrDeathMoth“ určite nezabudne na nedeľňajší incident, ktorého bol hlavným aktérom. Počas hrania hier ho prišla požiadať tehotná manželka, s ktorou má ďalšie dve deti, aby prestal hrať „Fortnite“ a išiel sa navečerať. To čo nasledovalo prekvapilo mnohých a o to viac, že hráč nechal zapnutý živý stream s tisíckami divákov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
fortnite agresivita v ludoch
Zdroj: MSN

Luke sa postavil zo stoličky a následne bolo počuť plesknutie. Žena začala následne plakať. Následne povedala do videa:

Ľudia tam počuli ste to? Práve ma udrel do tváre.“

Deň na to bol Luke po nahlásení tohto incidentu jeho divákmi zatknutý.

Žene sa našťastie nič nestalo. Polícii povedala, že z celého incidentu bola vystresovaná a roztrasená. Polícia ďalej povedala, že počas incidentu boli prítomné aj deti.

„Som veľmi vďačná za ľudí, pretože je vidno, že komunite to nie je ľahostajné. Špeciálne či veríte alebo nie, že väčšina z nich sú muži…“, hovorí matka obete.

Vyvolávajú v nás hry agresiu?

Vyvolávajú v nás agresívne hry agresivitu? Dnes existuje veľa prieskumov, ktoré ako chvália tak zatracujú akčné hry. V súčasnosti by sme našli množstvo výskumov, ktoré tvrdia, že akčné hry nám zlepšujú reakčný čas, v prípade hier s viacerými hráčmi rozvíjajú aj komunikačné zručnosti či myslenie, ale na opačnej strane nájdeme rovnaké množstvo prieskumov, ktoré tvrdia, že hry v nás rozvíjajú agresivitu ako aj to, že negatívne vplývajú na naše sociálne návyky. Preto verdikt či sú pre nás akčné, resp. agresívne hry prospešné alebo nie necháme na každom z vás.

Zdroj: MSN, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre