Návody

Vytvorte si widget priamo z webovej stránky: Obľúbené stránky môžete mať na dosah prsta!

V Obchode Play nájdete skvelú aplikáciu, vďaka ktorej získate okamžite prístup k akejkoľvek webovej stránke.

Widgety sú mimoriadne užitočnou funkciou či už na Android, alebo iOS zariadeniach. Vďaka nim si môžete na domovskú obrazovku pridať užitočné miniatúry aplikácií, alebo mnohé funkcie, ktoré vás informujú o počasí, stave batérie, ukážu vám čas a mnoho ďalšieho.

Využívame ich prakticky neustále, no majú jednu veľkú nevýhodu. Občas jednoducho nenájdeme widget na to, čo momentálne potrebujeme. Existuje však možnosť, ako si urobiť widget prakticky z každej internetovej stránky a nezaberie vám to viac ako pár minút. Vďaka jednej aplikácií si tak môžete rozšíriť možnosti a do budúcnosti si uľahčiť prácu so smartfónom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Widget z webovej stránky

Vytvorenie widgetu z webovej stránky je niečo, s čím ste sa možno nestretli. Prečo to teda robiť? Ak máte vlastný portál, často navštevujete diskusné fórum, alebo si len pozeráte správy, s touto aplikáciou môžete mať najnavštevovanejšie stránky na dosah prsta. Navyše si tieto portály môžete skontrolovať bez toho, aby ste otvárali prehliadač a zadávali adresu portálu. Ak by ste chceli stránku navštíviť, stačí jednoducho kliknúť na widget a bude pre vás pripravená.

Ako sme už spomenuli, potrebujete na to jednu aplikáciu. Tá sa nazýva Widgetify a nájdete ju buď na tomto odkaze, alebo si ju sami môžete vyhľadať v Obchode Play. Potom sa môžeme pustiť do práce.

Widgetify
Widgetify
Developer: Binary-Smith
Price: Free

Ako si vytvoriť widget z obľúbenej stránky?

Ak máte aplikáciu Widgetify nainštalovanú, potom je postup veľmi jednoduchý. Podržte prst na domovskej obrazovke a nájdite možnosť vytvorenia widgetu. Následne si zo zoznamu vyberte aplikáciu Widgetify.

Na plochu si presuňte widget a objaví sa vám okno, v ktorom si môžete navoliť stránku, ktorá sa vám bude v okne zobrazovať. Vo vrchnej časti obrazovky máte okno s adresou, do ktorej napíšte názov stránky. Tá sa vám v okne otvorí a uvidíte žltý štvorec, ktorý v tomto prípade znamená plochu, ktorú vám widget ukáže.

Ako si spraviť widget z akejkoľvek stránky?
Zdroj: Vosveteit.sk

Žltú selekciu si môžete prispôsobiť podľa seba a potom už stačí len kliknúť na možnosť „save“, ktorá vám výber uloží. Od teraz sa vám na domovskej obrazovke objaví zvolená stránka.

Ako si spraviť widget z akejkoľvek stránky?
Zdroj: Vosveteit.sk

Tá sa bude automaticky aktualizovať, no aktualizovať ju môžete aj sami. Kliknite na widget a zobrazí sa vám niekoľko možností.

Ako si spraviť widget z akejkoľvek stránky?
Zdroj: Vosveteit.sk

Stránku si môžete buď otvoriť, aktualizovať, zmeniť zobrazovaciu plochu, alebo si otvoriť nastavenia. Widget sa aktualizuje každých 24 hodín, no v nastaveniach si viete nastaviť ľubovoľný čas. V tomto prípade však musíme spomenúť, že čím častejšie sa bude stránka aktualizovať, tým sa stane náročnejšia na vašu batériu. V nastaveniach ale nájdete aj bohaté možnosti prispôsobenia.

Po uložení už máte hotovo. Odteraz sa vám bude priamo na domovskej ploche zobrazovať vaša obľúbená webová stránka. Už sa nestane, že by ste prešvihli dôležité správy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close