Ako v aplikácii Gmail môžete vypnúť, aby sa vám URL adresy neotvárali vo vstavanom prehliadači ale v Chrome?!

Vypnutie vstavaného prehliadača v aplikácii Gmail môže mať viacero výhod. Tieto výhody patria medzi najčastejšie.

gmail aplikacia titulka
Zdroj: Ascannio / shutterstock.com

Služba Gmail je jednou z najviac populárnych služieb pre posielanie e-mailov medzi používateľmi. Jej výhodou je množstvo používateľov, no taktiež aj funkcie, ktoré v sebe ponúka. Okrem prezerania e-mailov však máme aj možnosť otvárania odkazov, ktoré nám v e-mailoch prídu, pričom primárne sa k tomu využíva vstavaný prehliadač služby. Tento prehliadač si ale môžete jednoducho vypnúť a prečo by ste to mali spraviť si teraz prezradíme v našom článku. Rovnako si ukážeme návod k tomu, ako to môžete v aplikácii pre službu Gmail spraviť aj vy.

Prečo by ste si mali vypnúť prehliadač v aplikácii Gmail aj vy?

Využívanie vstavaného prehliadača v aplikácii Gmail môže byť pohodlné z hľadiska toho, že ho nemusíte vypínať. Prináša však so sebou množstvo nevýhod, ktoré by sme nemali určite prehliadať. Jednou z nich je napríklad fakt, že keď otvoríme nejaký odkaz vo svojom e-maile, tak sa nám nedá jednoducho prejsť späť k mailu, aby sme s ním pracovali. Jedinou možnosťou je teda zavrieť otvorenú stránku a prejsť späť k správe. Tento prehliadač vám tiež neumožní využívať synchronizáciu údajov, ktorú máme k dispozícii v našom primárnom prehliadači.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Gmail titulka
Zdroj: In Green / shutterstock.com

Pri vypĺňaní formulárov teda nie je možné využiť automatické dopĺňanie údajov, čo by sme využili napríklad v rámci Chrome. Veľkou nevýhodou prehliadača aplikácie Gmail je tiež to, že nemáme kontrolu nad naším súkromím. Nevieme, aké súbory cookies sa ukladajú, nemáme informácie o bezpečnostných nastaveniach, povoleniach a podobne. Využívanie vstavaného prehliadača pre aplikáciu Gmail sa nám teda rozhodne nevyplatí a aj preto sa odporúča, aby ste si ho deaktivovali. Váš e-mail vás teda v prípade deaktivácie tohto prehliadača presmeruje do vami preferovaného prehliadača v smartfóne.

Ako ho môžete vypnúť?

Prechod na klasický predvolený prehliadač vo vašom smartfóne namiesto toho, ktorý ponúka služba Gmail, je skutočne jednoduchý. Postačí vám vypnúť si jeho využívanie v nastaveniach aplikácie, čo vám zaberie skutočne len pár sekúnd. A ako to môžete spraviť sa môžete pozrieť v návode nižšie.

  • V aplikácii Gmail otvorte nastavenia aplikácie
  • Vyberte si možnosť Všeobecné nastavenia
  • Vypnite funkciu Otvárať webové odkazy v Gmaile

Vypnutím tejto funkcie si môžete uľahčiť používanie vášho smartfónu a vylepšiť efektivitu vašej práce. Tento prehliadač aplikácie Gmail je však pri prvom nastavení aktívny a aby ste ho nevyužívali, musíte si ho manuálne deaktivovať. Ako ste ale mohli vidieť, postup je skutočne rýchly a nezaberie vám veľa času.

Využívate tento prehliadač v rámci aplikácie aj vy? Alebo sa vám viac pozdáva váš predvolený prehliadač? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre