Spravodajstvo

Android dostane nové a užitočné widgety. Ktoré z nich využijete?

Google Mapy, Hodiny, Poznámky a ďalšie aplikácie, dostanú nové widgety pre Android. Ponúknu aj ďalšie užitočné funkcie.

Popularita zmenšených a rýchlo dostupných aplikácií, inak nazývaných widgetov, neustále rastie. Ľudia jednoducho radi vykonajú rýchlu úlohu v danej aplikácii bez toho, aby ju museli otvoriť. Domovská stránka sa tak následne premení na mimoriadne efektívne prostredie. Na informáciu upozornil web blog.google.

V blízkej budúcnosti sa tak môžeme tešiť na rôzne widgety z dielne Googlu, ktoré budú svojou funkcionalitou ešte o level vyššie. Tu sú tie najzaujímavejšie z nich.

Skontrolovanie dopravy v okolí

Farebné označenie ciest v aplikácii Google Mapy určite poznajú minimálne obyvatelia miest. Ich sledovaním sa tak viete vyhnúť rôznym dopravným zápcham, uzávierkam a podobne. Nový widget, ktorý bude patriť práve pod Google Mapy vám dopravnú situáciu zobrazí priamo na domovskej obrazovke. Pred odchodom z práce sa tak viete rýchlo rozhodnúť, ktorou trasou pôjdete domov. Mapu vo widgete si viete taktiež priblížiť či oddialiť a to všetko bez otvorenia samotnej aplikácie.

widget doprava
Zdroj: Google

Zlepšená práca s e-mailmi

Nový widget, ktorý bude patriť pod aplikáciu Gmail vám umožní napríklad rýchlu archiváciu e-mailov priamo z domovskej obrazovky. Doteraz bolo možné iba otvoriť došlé správy alebo otvoriť okno na napísanie novej. Po novom ale bude mať widget viacero odkazov. Okrem spomínanej archivácie budete vedieť z widgetu napríklad zahájiť video hovor.

widget gmail
Zdroj: Google

Zlepšený zoznam úloh

Ak využívate aplikáciu Keep z dielne Googlu, tak sa taktiež môžete tešiť na vylepšený widget. Zoznam úloh vie byť poriadne dlhý a do klasického rozmeru widgetu sa nie vždy zmestí. Po novom ale budete v tomto zozname vedieť posúvať daný obsah či už nahor, alebo nadol. Ďalšie zefektívnenie práce priamo na domovskej obrazovke.

Zlepšenie prekladača

Často využívate niektoré frázy, no stále ich musíte napísať do prekladača? V samotnej aplikácií existuje história prekladov. Nová aktualizácia widgetu Google prekladača ale bude umožňovať zobrazenie tejto histórie prekladov, kde si taktiež viete označiť svoju najobľúbenejšie. Vy tak už nebudete musieť stále hľadať ten istý preklad.

widget prekladač
Zdroj: Google

Rôzna funkcionalita pre rôzne rozmery

Na domovskej obrazovke je super to, že každý si ju môže prispôsobiť podľa seba. To platí aj o widgetoch, ktoré chce mať každý na inom mieste a v inom rozmere. Aj v tomto smere je Android perfektný, pretože umožňuje pozmenenie rozmerov daných widgetov. Pri väčších rozmeroch je funkcionalít viac, no ak vám postačuje iba základná, tak viete zmenšením widgetu ušetriť miesto.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close