Vytrie Xiaomi konkurencií v závere roka zrak? Riaditeľ Redmi naznačuje predstavenie produktovej rady Note 11

Séria smartfónov Redmi Note 11 by mohla byť predstavená ešte v priebehu tohto mesiaca.

Lei Jun predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Len pred pár dňami začali na verejnosť vychádzať informácie o pripravovanom smartfóne z radu Redmi Note. Zdá sa však, že smartfóny z tejto modelovej série budú predstavené ešte skôr, ako sme očakávali, aspoň to naznačuje generálny riaditeľ divízie Redmi, Lu Weibing. Tento rok by sme sa tak dočkali hneď dvoch generácií zo série Redmi Note, pričom sériu Redmi Note 10 by už tento mesiac mohla vystriedať generácia modelov z redu Redmi Note 11. Na čo všetko sa u tejto generácie smartfónov môžeme tešiť a ktoré všetky modely budú predstavené? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Lu Weibing nás láka na predstavenie novej generácie smartfónov

Už sme si mysleli, že nás tento rok nebude čakať veľa modelov od Xiaomi, keďže spoločnosť už dokončuje práce na ďalších generáciách a vlajkových lodiach pre budúci rok, ale i nadstavbe MIUI 13. Zdá sa však, že modely zo série Redmi Note 11 sú už pripravené a spoločnosť nebude odkladať ich predstavenie. Lu Weibing nás totiž láka na predstavenie nových modelov prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Lu Weibing Redmi Note 11
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ako môžete vidieť, snímka pochádza z predstavovania smartfónov z radu Redmi Note 10. Weibing pridáva k snímke popis s textom „And very busy this month“, čo vo voľnom preklade znamená, že tento mesiac bude veľmi zaneprázdnený. A fanúšikom spoločnosti hneď napadá, že nová generácia z radu Redmi Note 11 je už za rohom.

Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Podľa zatiaľ dostupných informácií by malo predstavovanie zahŕňať modely Redmi Note 11, jeho Pro verziu a taktiež smart hodinky Redmi Watch 2, ktoré u nás na trhu budú dostupné pod názvom Xiaomi Watch Lite 2. Už teraz unikajú informácie i o výbave, ktorú by mohli zariadenia z radu Redmi Note 11 získať.

Najväčšiu pozornosť si získava 120W nabíjanie, ktoré by mohlo byť súčasťou tejto série a zároveň sa doťahovať na prémiové Xiaomi 11T. Navyše sa povráva i o vyššej obnovovacej frekvencii u AMOLED displejov. Tá by mohla byť až 144Hz, skôr však očakávame, že sa dočkáme „len“ 120Hz ako u predchádzajúcej generácie.

Redmi Note 11 možný dizajn
Možný dizajn modelu Redmi Note 11. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Otázkou však ostáva, aký čipset bude poháňať modely. A keďže základný Redmi Note 10 v tejto generácii využíva čipset Snapdragon 678 a prémiový Redmi Note 10 Pro zasa Snapdragon 732G, veľmi sa posunúť vyššie už nevieme. Aspoň nie v segmente 4G čipsetov a preto nie je vylúčené, že ďalšia generácia prinesie len 5G verzie smartfónov.

Akú výbavu tipujete smartfónom zo série Redmi Note 11 vy? A myslíte si, že Redmi predstavuje nové smartfóny priskoro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre