Výkonný riaditeľ Google na margo Windowsu 10 S povedal: s radosťou vidíme validáciu nášho prístupu

Zdroj: vlastný

V posledných dňoch sa toho veľa popísalo ohľadne nového operačného systému Windows 10 S, ktorý prišiel s oklieštenými funkcionalitami verzie Windows 10 Home, resp. Pro. Obmedzenia sa týkajú hlavne možnosti inštalácie hier a aplikácií z iných zdrojov ako je oficiálny Windows obchod.

Spoločnosť prinesením takto oklieštenej verzie Windowsu reagovala na známe zariadenie z dielne konkurenčnej spoločnosti Google – ChromeBooky, ktorých cena sa pohybuje na úrovni od 200€, v podstate rovnako ako tie najlacnejšie zariadenia s Windows 10 S. Samozrejme, že tento boj Microsoftu a spoločnosti Google nemohol ostať bez povšimnutia, Prabhakar Raghavan, viceprezident G Suite (Google) okomentoval predstavenie Windows 10 S týmito slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Som šťastný, že vidíme validáciu nášho prístupu, ktorý sme priniesli. To čo požadujú vzdelávacie inštitúcie je jednoduchosť. Je to skutočný test pre nás všetkých, či už Microsoft alebo niekoho z nás…“

Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa Windowsu 10 S podarí popasovať s už existujúcim a hlavne dobre zavedením konkurentom v podobe spoločnosti Google s ich ChromeBookmi. V každom prípade, Microsoft má jednu veľkú výhodu – operačný systém Windows, ktorý pozná kaŽdý bez výnimky veku, pohlavia či osobných preferencií.

Zdroj: businessinsider.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre