Výkonný Poco X3 GT s lákavou cenou zrejme nedorazí na všetky trhy: Dostane sa vôbec ku nám?

Poco X3 GT je predstavený, jeho dostupnosť však šokuje. Skvelo vybavený smartfón sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane do Európy.

Poco X3 GT
Zdroj: Youtube.com (Poco Pakistan)

Len pred niekoľkými chvíľami spoločnosť Poco ako dcérska značka Xiaomi predstavila svoj Poco X3 GT, ktorý láka slušnou výbavou s nízkou cenou. Predstavený model však nie je veľkou novinkou, keďže tento smartfón už poznáme z čínskeho trhu od spoločnosti Redmi. Tak či onak sme celkom rátali s predstavením modelu Redmi Note 10 Pro 5G vo zvyšku sveta pod názvom Poco X3 GT, no zdá sa, že model nebude dostupný úplne pre každého. Informácie pochádzajú z portálu Xiaomiadictos.com, no nie sú príliš potešujúce.

Poco X3 GT a jeho dostupnosť

Predstavený model s vlastnosťami čínskeho Redmi Note 10 Pro 5G ohromil výkonom, ktorý by sa pokojne mohol zaradiť do drahšej cenovej kategórie. S cenou na úrovni približne 250€ toho ponúkne naozaj mnoho, ak ste si naň však „brúsili zuby“, nepotešíme vás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa zatiaľ dostupných informácií sa tento model do Európy nedostane. Potvrdená dostupnosť je na trhu v Latinskej Amerike, Strednom východe, Ázii a Afrike. Predstavenie v budúcnosti i na našom trhu nie je vylúčené, no je tu možnosť, že smartfón príde zasa s iným názvom, ak sa tu vôbec objaví.

Výbava modelu je naozaj štedrá

Aby sme si zrekapitulovali výbavu smartfónu, model poháňa čipset MediaTek Dimensity 1100. K dispozícii je i 5000mAh batéria s podporou 67W rýchleho nabíjania, čo rozhodne nie je málo. Čo sa však týka displeja, stále ide „len“ o IPS LCD panel. Ten má veľkosť uhlopriečky 6,6″ a podporuje obnovovaciu frekvenciu s hodnotou 120Hz.

Smartfón je však za nízku cenu dostupný i pre fanúšikov mobilnej fotografie. S hlavným 64mpx snímačom vyčarujete krásne snímky, no treba poznamenať, že k dispozícii je i 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Selfie kamera je rovnako kvalitná a prichádza s rozlišením až 16mpx.

Je škoda, že sa takýto model teraz nedostane na náš trh. Naďalej nám tak ostáva len dúfať a čakať, že nakoniec Poco X3 GT príde i do Európy. Oslovil model i vás? Alebo by ste radšej siahli po inom zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre