Vybíja sa váš Xiaomi príliš rýchlo? Aktivujte si túto funkciu a telefón vás upozorní, že niečo nie je v poriadku!

Nadmerné vybíjanie batérie vášho Xiaomi, Redmi či Poco smartfónu vieme jednoducho odhaliť. Smartfón nás na to automaticky upozorní.

Šetrič batérie môže spôsobiť problémy
Zdroj: Pixabay (USA-Reiseblogger), koláž: Vosveteit.sk

Nadstavba MIUI od Xiaomi je jednou z najobľúbenejších úprav systému Android medzi smartfónmi. Ide o veľmi prepracovanú nadstavbu s mnohými funkciami, ktoré nám vedia uľahčiť používanie zariadenia. Na jednu takúto funkciu sa pozrieme spolu aj dnes, keďže sa týka veľmi citlivého problému každého jedného používateľa. Pre nikoho totiž nie je príjemné, keď sa jeho smartfón začne neočakávane veľmi rýchlo vybíjať. Častokrát ani nevieme, čo je príčinou takéhoto vybíjania, a práve preto je tu k dispozícii táto funkcia. Tá nás upozorní vo chvíli, kedy naše zariadenie začne veľmi rýchlo konzumovať energiu. A vďaka tomu budeme môcť jednoducho identifikovať, čo náš problém spôsobuje.

Rýchle vybíjanie batérie môže signalizovať problém

Výdrž batérie sa odvíja od viacerých faktorov. Jedným z nich je určite aj jej kapacita, nakoľko smartfón so 4000mAh batériou zrejme vydrží menej ako smartfón s 5000mAh batériou. Rovnako však záleží aj na softvéri, ktorý by mal výdrž našej batérie optimalizovať. U Xiaomi sa o to stará práve nadstavba MIUI, ktorá spravila veľmi dobrú prácu. Spomenúť musíme najmä verziu MIUI 13, ktorá dokáže batériu optimalizovať ešte lepšie a v konečnom dôsledku nám z batérie dostane až o 10% viac na jedno nabitie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchle vybíjanie smartfónu však môže značiť problém, ktorý je najlepšie odhaliť čo najskôr. Za neočakávaným rýchlym vybíjaním totiž môže pokojne stáť aj nejaká aplikácia, ktorá vybíja náš Xiaomi smartfón viac, ako by bolo potrebné. Ak však problém pretrváva, mali by sme sa snažiť zbaviť náš smartfón aplikácií, ktoré môžu byť potenciálnymi hrozbami. A ak ani toto nepomôže, problém môže byť na strane hardvéru. Práve preto by sme mali vedieť identifikovať problém s batériou čo najskôr, k čomu nám pomôže táto funkcia ukrytá v nadstavbe MIUI.

Aktivujte si túto funkciu aj vo vašom Xiaomi smartfóne

Či už máte Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfón, v nadstavbe MIUI sa nachádza aj užitočná funkcia, ktorá nás informuje o nadmernom vybíjaní batérie. Funkciu však treba aktivovať manuálne v nastaveniach nášho smartfónu. Je však lepšie ju mať aktívnu. Nikdy totiž nevieme, kedy sa problém môže objaviť aj v našom Xiaomi a je lepšie ho identifikovať už v počiatku. A ako túto funkciu aktivovať? Nižšie sa môžete pozrieť na postup.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Batéria
  • V pravom hornom rohu klepnite na ikonu nastavení
  • Zapnite si funkciu Upozornenie na vybíjanie batérie

Veríme, že vám funkcia pomôže so sledovaním vašej batérie a predídete vďaka nej problémom s vaším Xiaomi. Ak by sa aj nejaký ten problém nakoniec vyskytol, budete ho vedieť identifikovať už v jeho počiatku. A vďaka tomu budete môcť predísť nejakým závažnejším problémom, ktoré by sa vo vašom smartfóne mohli vyskytnúť

Poznali ste túto funkciu vo vašom smartfóne aj predtým? Alebo ide pre vás o úplnú novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre