APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Všimli ste si? V mobilnej aplikácii Facebooku pribudli rýchle odkazy na preklikávanie sa medzi rôznymi nástenkami!

Už aj v našom regióne sú dostupné rýchle odkazy na nové nástenky na Facebooku.

Sociálna sieť Facebook ešte v marci tohto roka predstavila novú funkciu chronologického usporiadania obsahu na nástenke. V čase predstavenia tejto funkcie v našom regióne bol prístup k tejto nástenke dostupný len prostredníctvom ikony používateľa profilu, kde bola k dispozícii možnosť zobrazenia najnovších správ.

Facebook_zaobrazenie obsahu chronologicky
Zdroj: Vosveteit

Vo viacerých regiónoch, najmä v anglicky hovoriacich krajinách, boli nové nástenky dostupné aj na karte Domov prostredníctvom rýchlych odkazov. Mnoho používateľ bolo však o tieto rýchle odkazy ochudobnených vzhľadom na jazykovú bariéru. To sa však najnovšie mení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchle odkazy sú už dostupné aj u nás!

V priebehu dnešného dňa sme rýchle odkazy, ktoré boli doposiaľ dostupné len pre obmedzenú časť používateľov, zaevidovali aj v našom regióne vo verzii mobilnej aplikácii Facebooku 319.0.0.39.120 pre Android smartfóny.

Facebook_verzia aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť v náhľadoch nižšie, tak vo vrchnej časti nástenky  pribudla lišta, ktorá sa zobrazuje potom, ako začnete rolovať obsah smerom hore, teda naspäť. Obsahuje 3 možnosti zobrazenia obsahu. Prvým je karta Domov, kde používateľ má dostupný obsah, ako tomu bolo doposiaľ. V prípade nástenky Obľúbené, používateľ vidí obsah zo stránok, ktoré sleduje. Posledná karta, Najnovšie, obsahuje chronologicky usporiadaný obsah, ako bol publikovaný na sociálnej sieti jednotlivými vydavateľmi, či priateľmi. Rovnako používateľ má k dispozícii aj tlačidlo nastavení, pomocou ktorého si môže prispôsobiť obsah na nástenkách.

Evidujete tieto rýchle odkazy v mobilnej aplikácii aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close