NávodySpravodajstvoXiaomi

Všimli ste si? V MIUI pribudol nástroj na odstránenie ľudí z fotografií. Kde ho nájdete?

Pozrite sa, ako tento nástroj funguje ako aj to, kde ho nájdete.

Ešte v apríli minulého roka sme vám ukázali vstavaný nástroj v aplikácii Galéria od Xiaomi, prostredníctvom ktorého viete odstrániť z fotografií nechcené objekty. Ide o šikovný nástroj, pomocou ktorého ste mohli odstrániť z fotografií rôzne rušivé elementy, pričom algoritmus bol schopným vyplniť chýbajúce miesto po objekte pixelmi naokolo.  Ubehol viac ako rok a funkcia medzi časom dostala do vienka nové možnosti ovládania. Tentokrát by sme vám chceli dať do pozornosti možnosť odstránenia osôb z fotografií.

Takto môžete odstrániť z fotografií osoby v MIUI

Postup je veľmi podobným, ako sme vám ukázali v minulosti. V prvom kroku potrebujete otvoriť vstavanú aplikáciu Galéria od Xiaomi. Potom vyhľadajte fotografiu, z ktorej chcete odstrániť osobu. Následne kliknite na fotografiu, aby sa vám v spodnej časti obrazovky otvorila ponuka s ovládaním.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako vymazat osoby z fotografie_
Zdroj: Vosveteit

Následne v ponuke vyhľadajte možnosť Vymazať. Ako otvoríte tieto nastavenia úpravy fotografie, tak zvoľte možnosť Odstrániť ľudí. Následne vám v priebehu pár sekúnd chytrý algoritmus vyznačí osobu/osoby. Následne, ak ju chcete odstrániť, tak kliknite na vyznačenú osobu a v spodnej časti kliknite na možnosť Vymazať (nie na ikony po bokoch).

Potom v priebehu niekoľkých sekúnd dôjde k odstráneniu osoby na fotografii pričom algoritmus vyplní priestor pixelmi naokolo so sústredením, aby doplnil chýbajúci priestor a zároveň, aby súvisel s objektmi zachytenými na fotografii. Algoritmus totiž analyzuje jednotlivé objekty na fotografii, pričom sa snaží vyplniť chýbajúci priestor nielen pixelmi naokolo, ale aj s tým, aby doplnil chýbajúci objekt. V našom prípade po vymazanej osobe doplnil časti stromov a sneh. Výsledok, si môžete pozrieť nižšie.

ako vymazat osobu z fotografie_4
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že funkcia sa vám páči.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close