Všetko, čo zatiaľ vieme o Surface Phone!

Zdroj: Casmir Valeri (behance)

Hoci je to zatiaľ iba mýtické zariadenie a Microsoft nikdy verejne neoznámil svoj zámer vydať Surface Phone, kolujú klebety, že v blízkej budúcnosti by sa konečne mohol stať realitou. Tu je zopár faktov, ktoré tomu podľa všetkého nasvedčujú.

Všetko sa to začalo koncom minulého roka, keď generálny riaditeľ spoločnosti Satya Nadella povedal: „Chceme aj naďalej zostať na mobilnom trhu, ale nie takom, aký definujú dnešní lídri na trhu telefónov, ale unikátnym pokračovaním v tom, čo je najvyšším mobilným zariadením“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po vydaní impozantného notebooku Microsoft Surface začal generálny riaditeľ opäť odhaľovať ďalšie plány na mýtické zariadenie: „Dnes vyrábame telefóny, máme OEM výrobcov, ako napríklad HP a iných a vybrali sme si veľmi špecifickú oblasť, na ktorú sa zameriavame a to je riadenie, bezpečnosť a funkciu, ktorú sme nazvali Continuum, čo je telefón, ktorý môže byť dokonca aj desktopom… V tomto momente sa uisťujeme, že celý náš softvér je dostupný na iOS a Android a je prvotriedny a zároveň sa obzeráme po ďalšej zmene vo forme a funkcii. To, čo sme urobili so Surface, je dobrým príkladom.“ Technologický gigant vôbec nemá v úmysle opustiť mobilný trh a Surface Phone je dobrým vzorom pre to, čo tu chcú dosiahnuť.

Nie je to len obyčajný smartfón

Pri Surface Phone si treba uvedomiť, že to v skutočnosti nie je smartfón. Surface Phone nebude súťažiť s terajšími vlajkovými loďami, alebo vlajkovou loďou ďalšej generácie iPhone, Galaxy, HTC, OnePlus, Huawei P, Pixel alebo akýmkoľvek iným smartfónom na trhu teraz či v budúcnosti. To, čo sa Microsoft snaží dosiahnuť je vytvoriť úplne novú kategóriu, ktorá by narušila celý trh a technologický svet, ako ho poznáme.

Microsoft chce vybudovať zariadenie, ktoré búra hranice medzi počítačom a smartfónom. Bolo by to prvé zariadenie formátu smartfón s veľkosťou phabletu, ktoré by zároveň poskytovalo plnohodnotný zážitok z počítača. Malo by tiež zbúrať hranice medzi desktopom a mobilom a stať sa dôležitým medzníkom v ambicióznom pokuse o priblíženie zážitkov desktopov a smartfónov, ktoré sú teraz tak ďaleko od seba.

Zdroj: Casmir Valeri behance

Zariadenie bude pravdepodobne obsahovať čipovú sadu Qualcomm Snapdragon 835 založenú na architektúre ARM z partnerstva Microsoft-Qualcomm. Mohlo by to byť celulárne PC, ktorého vydanie Qualcomm plánuje v štvrtom kvartáli 2017. S celulárnym PC budete môcť spustiť UWP aplikácie a aplikácie Win32, čím získate dosah, aký žiadny mobilný operačný systém dosiaľ nemá. Dúfajme, že to podnieti vývojárov k vytváraniu UWP verzií ich aplikácií.

Surface Phone podľa všetkého príde v troch variantoch: spotrebiteľská edícia, biznis edícia a špeciálne vydanie pre nadšencov. Každý variant vyhovuje určitému typu spotrebiteľa. Prvý variant bude mať údajne vlajkovú cenu. Biznis edícia na druhej strane mala byť náhradou za BlackBerry. Posledný variant bude pre spotrebiteľov, ktorí sa silne spoliehajú na svoje vreckové zariadenia. S pamäťou 4 GB, 6 GB a 8 GB RAM.

Pokiaľ ide o dátum vydania, Microsoft drží detaily o celom zariadení pekne v tajnosti. Špekulácie však hovoria o vydaní na jeseň alebo začiatkom roka 2018. Máme sa teda na čo tešiť a už teraz môžeme plánovať vianočný darček.

Zdroj: windowslatest.com, Casmir Valeri behance (obrázky)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre