Volkswagen ID.4 sa objavil na fotografiách. Pozrite sa, ako vyzerá jedno z najočakávanejších elektrických SUV

Elektromobil Volkswagen ID.4 by mohol byť predstavený už v priebehu tohto leta

Volkswagen ID.4
Zdroj: vwidtalk.com

ID.4 je elektromobil, ktorý posledné dni zapĺňa plátky viacerých médií. Dôvodom je, že ide o jedno z najočakávanejších vozidiel vo svojej kategórii. Ide crossoverov s plne elektrickým pohonom od nemeckej automobilky Volkswagen. Ako môžete vidieť nižšie, tak na rozdiel od svojho predchodcu ponúka výrazne športovejších vzhľad.  Na tému upozorňuje portál theverge.com.

V minulosti bol tento model označovaný ako ID Crozz (keď bol ešte konceptom). Predávať by sa mal ako v USA, tak aj v Číne, či v Európe. Oficiálne predstavenie automobilu širokej verejnosti sa očakáva v priebehu tohto leta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Fotografie, ktoré sa dostali do obehu zachytávajú len exteriérový vzhľad, ale aj napriek tomu prezrádzajú toho o vozidle veľa. Ako môžete vidieť, tak štýl ID.4 je „oblečený“ v moderných šatách, ktoré sú omnoho zakrivenejšie ako napríklad v prípade vozidiel Tiguan alebo Atlas. Zároveň nič na ňom nekričí, že ide „EV“ dizajn. Čo je však zaujímavé, jedna z fotografií odhaľuje na zadnom nárazníku popis „Crozz“, čo môže nasvedčovať tomu, že spoločnosť stále nemá jasno vo finálnom pomenovaní elektromobilu.

Volkswagen ID.4
Zdroj: theverge.com

Predpokladá sa, že jeho dojazd bude približne 300 míľ, teda okolo 480 kilometrov, pričom má byť poháňane EV platformou. Vo verzii so systémom pohonu zadných kolies sa očakáva, že príde s vysokonapäťovou batériou umiestnenou blízko stredu dolnej časti tela, aby sa udržalo nízke ťažisko. Zároveň sa odhaduje, že AWD ID.4 (pohon všetkých kolies) alebo variant pohonu všetkých štyroch kolies bude k dispozícii neskôr.

Len pre zaujímavosť, pár dní dozadu Volkswagen oznámil navýšenie svojho kapitálu v spoločnosti QuantumScape, s ktorou pracujú na vývojí nového typu batérie, takzvanej Solid-state batérii, ktorá má ponúknuť väčšiu hustotu energie a mala by byť lacnejšou na výrobu.

Zdroj: vwidtalk.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre