SpravodajstvoXiaomi

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov od Xiaomi? S aktualizáciou už nerátajte!

Xiaomi aktualizovalo zoznam nepodporovaných smartfónov, pričom štyri telefóny z roku 2019 už nezískajú žiadne aktualizácie.

Prelom roka je už klasicky obdobím, kedy výrobcovia smartfónov prinášajú na trh nové zariadenia do svojich modelových radov. Inak tomu nie je ani tento rok, keďže čínske Xiaomi už stihlo predstaviť svoju vlajkovú sériu pre rok 2023. Medzi posledné novinky môžeme zarátať aj sériu Redmi K60, ktorá bude rovnako jednou z najvýraznejších sérií pre budúci rok. Aby však čínsky gigant mohol predstaviť nové modely, musí niektoré staršie odsunúť do úzadia. Presne toto je prípad aj štvorice telefónov, ktoré sa najnovšie objavili na zozname nepodporovaných smartfónov. Tento zoznam nám sprostredkovala komunita Xiaomiui a ak aj vás zaujíma o aké telefóny ide, ste na správnom mieste.

Xiaomi zaradilo ďalšie modely na zoznam nepodporovaných smartfónov

Koniec roka bude znamenať pre vybrané telefóny aj koniec aktualizácií. Na zozname nepodporovaných smartfónov sa totiž teraz objavili ďalšie zariadenia, ktoré na trh prišli ešte v roku 2019. Čínske Xiaomi tak splnilo prísľub troch rokov bezpečnostných aktualizácií, ktoré tieto zariadenia získali. Tu však treba poznamenať, že nie všetky z nich získavali v poslednej dobe pravidelné bezpečnostné aktualizácie a niektoré z nich nevideli aktualizáciu už dlhšiu dobu. Ukončenie oficiálnej softvérovej podpory pre tieto modely nás tak vôbec neprekvapí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi nepodporované smartfóny 27/12/22
Zdroj: Xiaomiui

V prípade všetkých troch modelov ide o smartfóny od spoločnosti Redmi, ktorá si tak uvoľňuje priestor pre novinky zo série Redmi K60. Na zoznam nepodporovaných smartfónov tak pribudli modely ako Redmi K30 či Redmi K30 5G, ktoré sa na globálnom trhu nevyskytovali. Zoznam však neobišiel ani telefóny, ktoré nájdeme aj v Európe. Konkrétne sa rozprávame o telefónoch ako Redmi 8 a jeho menej vybavenom súrodencovi Redmi 8A, ktoré boli najlacnejšími smartfónmi spoločnosti Xiaomi pre rok 2019.

Čoskoro môžu pribudnúť ďalšie modely

Ako môžeme vidieť, séria Redmi K30 sa na zozname nepodporovaných modelov objavila len čiastočne. Na zozname nám tak chýba ešte model, ktorý sa na čínskom trhu predával pod označením Redmi K30 Pro a objavil sa aj u nás v Európe. Očakávame, že v blízkej dobe na zoznam pribudne taktiež, pričom jeho zaradenie na zoznam by znamenalo, že softvérová podpora skončí aj pre legendárny Poco F2 Pro. Ten sa u nás stal populárnym najmä pre atraktívnu cenu, prémiovú výbavu a selfie kameru vo výsuvnom module.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

Materské Xiaomi ani spoločnosť Poco však teraz na zoznam nepodporovaných smartfónov nepridávalo žiadne ďalšie modely. Vyššie uvedené smartfóny od Redmi však už žiadne aktualizácie nezískajú. Ak ich teda ešte stále využívate na dennej báze, pravdepodobne by ste sa mali pozrieť po novom zariadení.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A patríte skôr medzi fanúšikov Redmi alebo Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close