Viete, pre aký región je určený váš Xiaomi smartfón? Pozrite sa, ako to môžete zistiť!

Overenie, pre ktorý región je určený váš smartfón, vám nezaberie viac ako 1 minútu

Xiaomi Mi 10_logo spolocnosti
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Častokrát môžeme počuť o aktualizáciách a novo sprístupnených funkciách pre vybrané telefóny Xiaomi, pričom nie vždy sú dostupné pre všetkých používateľov, hoci ide o identický model zariadenia, pre ktorý bola aktualizácie, či nové funkcie sprístupnené. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo je tomu tak? Odpoveď je jednoduchou, Xiaomi (ako aj iní výrobcovia) sprístupňujú aktualizácie vrátane funkcií pre telefóny v závislosti od regiónu, v ktorom sa predávajú. Inými slovami, zatiaľ čo rovnaký model smartfónu v Číne môže mať desiatky funkcií, tak rovnaké zariadenie v Európe ich môže mať výrazne menej. Rovnako to platí aj pre dostupnosť všeobecných aktualizácií. 

Ako zistiť, pre ktorý región je môj smartfón určený?

Ak nakupujete telefóny zo zahraničných obchodov, tak treba brať do úvahy, pre ktorý región je zariadenie určené. Dôvodom je, že mnoho e-shopov predáva napríklad čínske verzie smartfónov, aj pre európskych používateľov a naopak. Používatelia síce dostanú „rovnaký smartfón“, ale niektoré funkcie môžu byť rôznymi vrátane podpory mobilných sietí, ako aj dostupnosť aktualizácií môže byť rôzna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Približne týždeň dozadu sme vám priniesli aktuálny prehľad dostupnosti MIUI 12 nadstavby pre jednotlivé modely smartfónov spoločnosti Xiaomi pričom sme dostali pripomienku od jedného z používateľov, že hoci zariadenie je na zozname, tak neeviduje aktualizáciu. Neskôr sme zistili, že smartfón používateľa bol z európskej distribúcie, a nie z globálnej, pre ktorú bola aktualizácia sprístupnená. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti šikovný nástroj priamo od spoločnosti Xiaomi, pomocou ktorého môžete zistiť, z akej distribúcie pochádza váš smartfón. Otvorte si teraz stránku „Product authentication“. Mali by ste vidieť okno, ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

ako urcit distribuciu telefonu xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne vyťukajte v aplikácii Telefón (resp. MIUI Dialer) kód „*#06#“, tak ako môžete vidieť nižšie. Potom sa vám zobrazí okno, v rámci ktorého uvidíte takzvané IMEI číslo.

Teraz prepíšte IMEI číslo a vložte ho na stránke Product authentication do políčka „EMEI or S/N“, vyplňte overovací kód, a potvrďte overenie pomocou tlačidla „Verify“.  Následne  by ste mali vidieť výsledok, ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

ako overit distribuciu Xiaomi telefonu_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Najčastejšie sa môžeme stretnúť s verziami Global, Interanational, či China. Zatiaľ čo prvé dve sú určené pre globálny trh, tak tretia distribúcia je určená pre ázijské krajiny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre