AppleHuaweiSamsungSpravodajstvo

Vieme čo stoja komponenty fotoaparátu zariadenia Huawei P30 Pro, najlepšieho fotomobilu na svete

Huawei P30 bez pochýb patrí medzi tie najlepšie fotomobily na trhu. Podľa DxOMARK je aktuálne najlepším fotomobilom na svete so 112 bodmi. Rovnaký prívlastok, „najlepší fotomobil“, P30 získala aj od TIPA World Awards 2019. Rozmýšľali ste však nad tým čo stoja komponenty, ktoré zo zariadenia robia najlepší fotomobil na thru?

Cena komponentov fotoaparátu Huaweiu P30 Pro

Renomovaný portál Gizchina.com prišiel s reportom, v ktorom sa pozrel na cenu komponentov hlavnej kamery zariadenia. Podľa analýzy portálu AppleInsider, na ktorú sa Gizchina odvoláva, cena kamery zariadenia Huawei P30 je 56$, vrátane TOF senzora.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre porovnanie, cena kamery zariadenia iPhone XS je 34,50$, Samsungu Galaxy S10+ je 44$. V rámci reportu sa ďalej píše, že pri pohľade na iné komponenty situácia je opačná. Napríklad, spoločnosť Apple si niečo málo „pripláca“ za displej. Ten by totiž mal stáť 125$, v prípade Samsungu stojí 120$, a v prípade Huawei „len“ 110$. Aby sme však boli objektívny, treba povedať, že v prípade konkurencie zariadenia iPhone X obaja konkurenti majú o niečo novšie zariadenia. Inými slovami, tohtoročná vlajková loď Apple na konci dňa môže mať drahšie komponenty, vrátane fotoaparátu. Všetko však ukáže čas.

Zároveň však treba dodať, že samotná kamera hoci do vo veľkej miere predurčuje kvalitu fotografií, tak nemalú úlohu zohráva aj software.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close