Veľké testovanie bezpečnostných softwarov AV-Testom odhalilo, ktoré riešenie sú pre Windows 10 najlepšími

Veľký test má viacero víťazov, medzi ktorými nechýba ani slovenské riešenie

Windows Defender
Zdroj Vosveteit.sk

Spoločnosť AV-TEST, ktorá je známa hlavne vďaka svojim testovaniam, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou, sa pozrela na kĺb bezpečnostných softwarov  za obdobie od júla do augusta. Spoločnosť celkovo otestovala 22 rôznych  riešení, pričom 18 z nich bolo vyhodnotených ako „TOP Produkt“.

Jednotlivé programy mohli získať až 18 bodov naprieč 3 kategóriami – ochrana, výkonnosť, a kategória použiteľnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Laboratórium v spoločnosti AV-TEST preskúmalo v júli a auguste 22 bezpečnostných balíkov pre Windows 10. Odborníci ako vždy zamerali svoju pozornosť na ochranu, výkon a použiteľnosť,… Zistenia v tomto teste sú pozoruhodné, pretože len zriedka sa vyskytlo toľko hodnotení TOP PRODUKTOV. Hodnotenie sa udelí, iba ak produkt dosiahne 17,5 alebo najvyššie skóre 18 bodov. Viac ako dve tretiny výrobkov získali toto hodnotenie od laboratória – gratulujeme!“ píše sa v publikovanej tlačovej správe.

AV-TEST v súvislosti s metodológiou výskumu píše, že pri testovaní použilo najnovší malware, pričom testovaných bolo takmer 14-tisíc scenárov na testovaný bezpečnostný balík. Spoločnosť ďalej testovala reálne zaťaženie zariadenia.

„Laboratórium pre tento test vykonáva na referenčnom zariadení mnoho štandardných operácií: okrem kopírovania údajov aj načítanie webových stránok, sťahovanie nástrojov, inštaláciu a spustenie softvéru“

Spoločnosť ďalej dodala, že výsledky použiteľnosti spočívali v potrebnom čase na základné nastavenie systému. 

„Čas, ktorý je na to potrebný, sa nastavuje ako meradlo pre systémy s nainštalovanými produktmi. Zaznamenáva sa tam akékoľvek zbytočné časové oneskorenie, ktoré vedie k odpočtu bodov. Dobrá správa: Už v posledných testoch dokázali testeri zmerať znateľné zlepšenie, čo sa potvrdilo aj v tomto teste.“

Prejdime však k samotným výsledkom, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Windows 10_najlepsi antivirus_AV-TEST Oktober_2020
Zdroj: AV-TEST.org

Používate jeden z antivírusových programov vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, ako dopadlo riešenie, ktoré používate.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre