SpravodajstvoVeda a výskum

Vedci skúmali účinky alkoholu v kombinácii s energetickými nápojmi. Záver skúmania je prekvapivý

To, že kombinácia alkoholu a energetických nápojov nie je zdravá, upozorňujú aj výrobcovia týchto nápojov na zadnej strane plechoviek. Aj napriek tomuto varovaniu sa len veľmi malé množstvo ľudí týchto inštrukcií aj drží. Koniec koncov, táto kombinácia nápojov nie je len chutná, ale dokáže organizmus patrične nabudiť a dodať potrebnú energiu.

Ako uvádza portál Businessinsider, výskumní pracovníci zistili, že kombinácia vodky a energetických nápojov môže mať rovnaký účinok na náš mozog ako kokaín. Testovanie sa zatiaľ realizovalo len na myšiach. Profesor Richard Van Rijn z univerzity v Indiane zistil, že myši, ktoré dostávali zmes alkoholu a kofeínu, vykazovali podobné neurologické a fyzické správanie ako myši dostávajúce kokaín, uvádza portál standard.co. Táto oblasť ešte nie je úplne preskúmaná a to najmä preto, že testy boli doteraz vykonané iba u myší.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alkohol v kombinácii s energetickými nápojmi môže vyvolať euforické stavy

Predpokladá sa však, že vodka v kombinácii s energetickým nápojom by mohli mať rovnaký stimulačný účinok ako kokaín. Rovnako ako alkohol aj kokaín by mal pôsobiť euforicky a mal by znižovať zábrany a rovnako ako energetický nápoj by mal kokaín zvyšovať bdelosť a pozornosť.

Zdroj: businessinsider.de, standard.co, úvodný obrázok: pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close