Váš Facebook účet môže niekto tajne sledovať: Ako môžete zistiť, či je niekto cudzí k nemu prihlásený?

Ako môžete zistiť, či je niekto cudzí prihlásený do vášho Facebook účtu? Pozrite sa na tieto nastavenia zabezpečenia, ktoré vám to ukážu.

hacker facebook ucet
Zdroj: Vosveteit, dlpng, Pixabay.com

Sociálne siete sú plné informácií o nás. Komunikujeme prostredníctvom nich so svojim okolím, priateľmi, ale aj rodinou. Pre mnohých z nás ide okrem iného aj o hlavný nástroj, cez ktorý pristupujeme k informáciám. Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook nás má lepšie prečítaných ako ľudia, s ktorými zdieľame domácnosť. Mnohokrát dokonca vie lepšie odhadnúť našu reakciu, ako my sami, či naše okolie.

Zatiaľ, čo obmedzenie zdieľania informácií o nás s Facebookom je nadľudský výkon, tak zamedziť tomu, aby nás niekto cudzí špehoval, je pomerne jednoduché. Sociálna sieť ponúka viacero nastavení, prostredníctvom ktorých viete obmedziť viditeľnosť vašich informácií. Nie tak dávno sme vám ukázali, ako môžete obmedziť, aby vás niekto cudzí mohol na Facebooku prenasledovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prejdime ale teraz k druhému extrému, čo ak sa niekto dostal do vášho účtu? Vtedy obmedzenie viditeľnosti informácií nepomôže. Otázkou je, ako môžete zistiť, či je niekto cudzí pripojený do vášho účtu? Je to pomerne jednoduché. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Ako zistiť, či je niekto cudzí prihlásený do vášho účtu

Ako sme pred malou chvíľou uviedli, zistiť, či je niekto cudzí prihlásení do vášho účtu, je pomerne ľahké. Kliknite na ikonu vášho profilu a následne zrolujte ponuku nižšie. Potom z ponuky vyberte Nastavenia a súkromie. Teraz kliknite na možnosť Nastavenia.

V ďalšom kroku posuňte obrazovku smerom dole, kým sa nedostanete k sekcii Zabezpečenie. Potom otvorte možnosť Zabezpečenie a prihlasovanie. Teraz prerolujte menu ku sekcii Kde ste prihasený/-á a vyberte možnosť Zobraziť všetko.

Následne uvidíte zoznam zariadení, prostredníctvom ktorých ste prihlásený k vášmu účtu.

Ako zistit ci vam niekto hackol facebook ucet_5
Zdroj: Vosveteit.sk

TIP: Ak ste medzi zariadeniami našli také, ktoré nepoznáte, tak kliknite na tri bodky vedľa zariadenia a následne z ponuky vyberte možnosť Odhlásiť.

Dovoľte nám zároveň dať vám do pozornosti možnosť zapnutie dvojfaktorovej autentifikácie pri prihlasovaní sa do aplikácie. Rovnako nezabudnite, že ak medzi prihlásenými zariadeniami ste našli nejaké neznáme, tak si zmeňte aj heslo, prostredníctvom ktorého sa prihlasujete na Facebook. Taktiež vám odporúčame zapnúť aj upozornenia na to, keď sa niekto pokúsi prihlásiť do vášho účtu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre