Návody

Pomocou týchto nastavení, ktoré mnohí prehliadajú, môžete zlepšiť ochranu vášho súkromia na Facebooku

Súkromie na internete je čoraz rozoberanejšia téma. Na sociálnych sieťach si ale svoje súkromie vieme z časti manažovať.

Súkromie na internete je téma, ktorá sa skloňuje čoraz častejšie. So sociálnymi sieťami zdieľame mnoho informácií, ktoré sú mimoriadne cenné nielen pre reklamných inzerentov, ale aj pre rôznych stalkerov, či hackerov.

Prezrite si nastavenia súkromia

V nastaveniach súkromia si viete pozrieť a zmeniť dopodrobna každé jedno nastavenie. Preto v mobilnej aplikácii prejdite do sekcie Nastavenia. Následne uvidíte sekciu Publikum a viditeľnosť, kde si viete nastaviť to, komu a ako sa budú zjavovať informácie o vás. V profilových informáciách si viete zmeniť zobrazenie vašich kontaktných informácií.

facebook nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Prekliknutím sa na možnosť Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať, môžete zmeniť to, kto môže vidieť zoznam vašich priateľov alebo kto vám môže zaslať žiadosť o priateľstvo.

facebook ako vás môžu kontaktovať
Zdroj: vosveteit.sk

Tieto nastavenia majú rôzne povolenia v závislosti od toho, o aké nastavenie ide. Kliknutím na dané nastavenie sa vám otvorí ponuka, v ktorej si môžete vybrať konkrétne obmedzenie. Do pozornosti by sme vám ale radi dali nastavenia, ako sú napríklad možnosti, ako vás môžu ľudia vyhľadať, kontaktovať, ale aj možnosť obmedzenia vyhľadania vášho profilu mimo stránok Facebooku.

facebook žiadosť o priateľstvo
Zdroj: vosveteit.sk

Znížte zobrazovanie starých príspevkov

Za tie roky na Facebooku toho zdieľame mnoho. To ale nemusí byť pre všetky oči, najmä ak si to niekto hľadá spätne. Vy ale môžete jedným klikom zabrániť zobrazovaniu starších príspevkov pre ľudí, ktorých nemáte v priateľoch. V sekcii Príspevky vyberte nastavenie Obmedziť, kto môže vidieť minulé príspevky a prispôsobte si predvolené nastavenia podľa vašich preferencií.

facebook zúžiť publikum
Zdroj: vosveteit.sk

Manažujte si svoje nové príspevky

Viditeľnosť príspevku si nemusíte vždy manuálne nastavovať. V nastaveniach si viete prednastaviť to, že sa vaše príspevky zobrazia iba vašim priateľom, prípadne len vybranej skupine ľudí. V sekcii Príspevky preto kliknite na Kto môže vidieť vaše budúce príspevky. Následne si iba vyberte publikum, ktorému sa vaše príspevky zobrazia. Pri pridávaní nového príspevku už nebudete musieť meniť publikum (ale stále samozrejme môžete).

Používajte prezývku namiesto skutočného mena

Aj použitím prezývky sa viete aspoň trochu zamaskovať na internete. Túto prezývku si viete nastaviť v sekcii Osobné údaje a informácie o účte. V tejto sekcii kliknite na možnosť Meno. Následne sa trochu nižšie nachádza možnosť Pridajte prezývku. Potom už iba vyplňte prezývku a kliknite na Uložiť.

facebook prezývka
Zdroj: vosveteit.sk

Chráňte aj súkromie vašich priateľov

Stalkeri sa nemusia zastaviť iba na vašom profile. Informácie môžu získavať aj ďalej od vašich priateľov. Vy si ale tento zoznam môžete úplne skryť. V nastaveniach v sekcii Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať vyberte možnosť Kto môže vidieť zoznam vašich priateľov. Následne podobne ako v prípadoch vyššie iba zmeňte publikum, ktorému sa ukáže zoznam priateľov, prípadne ho úplne skryte. Zoznam potom uvidíte iba vy.

facebook kto môže vidieť zoznam
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto tipy a triky pomôžu k lepšiemu súkromiu na sociálnej sieti Facebook.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close