Váš ďalší telefón Samsung Galaxy by mohol mať technológiu rozpoznávania tváre, ktorá predčí Face ID od Applu

Spoločnosť Mezalenz potvrdila, že v technológii Polar ID, ktorá sníma tvár používateľa, aby overila jeho identitu, použije snímač ISOCELL Vizion 931 od Samsungu.

Face ID overenie identity zosnimanie tvare
Zdroj: Ground Picture / Shutterstock.com

V našich smartfónoch nosíme kvantum citlivých informácií a to je aj dôvod, prečo by sme ich mali mať riadne zabezpečené. V prípade telefónov iPhone najčastejšie používame Face ID. Ide o technológiu rozpoznávania tváre, ktorá je dnes o krok napred pred konkurenčnými Android zariadeniami, ktoré ponúkajú obdobnú technológiu. Dnešné systémy rozpoznávania tváre v Android telefónoch možno často obísť fotografiou, čo pri Face ID nie je možné. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť, upozorňuje technologický gigant metalenz.com.

Kombinácia technológie Metalenz a Samsungu sľubuje novú úroveň zabezpečenia

Metalenz vo svojom odbore patrí medzi popredné spoločnosti a to aj napriek tomu, že laickej verejnosti nie je tak známou. Líder v odvetví metaoptiky najnovšie oznámil, že si vybral senzor ISOCELL Vizion 931 od spoločnosti Samsung Electronics ako obrazový snímač pre technológiu Polar ID. Ide o jediný zobrazovací systém na svete pre spotrebiteľov, ktorý dokáže snímať stav plnej polarizácie svetla. Čo to ale znamená? Pri pohľade na konkurenčné produkty, ktoré používajú rôzne biometrické riešenia na overenie identity cez zosnímanie tváre, ktoré si vyžadujú viacero rôznych obrázkov, polarizačný podpis ľudskej tváre umožňuje rýchle a bezpečné rozpoznanie a autentifikáciu z jedného Polar ID obrázku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naša spolupráca so spoločnosťou Metalenz nie je len o kombinovaní technológií. Predstavuje kľúčový pokrok v možnostiach biometrického zobrazovania, vďaka čomu sú riešenia odomykania tvárou s vylepšeným zabezpečením a cenovou dostupnosťou dostupné v celosvetovom meradle,“ povedal CY Lee, viceprezident tímu pre predaj a marketing senzorov v spoločnosti Samsung Electronics.

Medzi hlavné výhody snímača od Samsungu okrem iného patrí, že pri zachovaní výkonu, je o približne polovicu menší ako konkurenčné riešenia a rovnako je aj cenovo dostupnejší.

„Využitie výkonu a rozsahu obrazového snímača ISOCELL Vizion 931 od spoločnosti Samsung umožňuje našim kamerám Polar ID rýchlo a efektívne určiť informácie o polarizácii v scéne, z ktorej naše zobrazovacie algoritmy a modely strojového učenia overujú snímky Polar ID,“ povedal Rob Devlin, Metalenz. CEO a spoluzakladateľ

Tvár bude slúžiť ako „odtlačok prsta“

Technológia Face ID od Apple, ktorá sa v súčasnosti považuje za najpokročilejšiu, v podstate premieta na vašu tvár neviditeľnú bodovú maticu, ktorú zachytí špeciálnou kamerou, ale Polar ID funguje tak, že priamo zachytáva polarizované svetlo odrážajúce sa od vašej tváre, čo poskytuje jedinečný podpis, ako je napríklad váš odtlačok prsta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre