V Xiaomi telefónoch cez aplikáciu Mi Health si po novom môžete odmerať tep srdca

Do aplikácie Mi Health od Xiaomi pribudla nová funkcia

Xiaomi Monitoring tepu srdca
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), YouTube (pranob mehrotra)

Xiaomi ešte v priebehu minulého roka predstavilo aplikáciu Mi Health, ktorá sa stala jednpu z hlavných aplikácií pre zobrazovanie informácií z Mi zariadení, ako sú napríklad fitness náramky – od srdcového tepu, cez kroky, BMI, až po dáta zo športových aktivít a podobne.

Cez Mi Health si budete môžete odmerať tep srdca

Redaktori portálu XDA-Developers.com poukazujú na novú funkciu aplikácie Mi Health. Ide konkrétne možnosť merania srdcového tepu prostredníctvom využitia kamery a LED diódy zariadenia. Funkciu bola pridaná v rámci verzie aplikácie v2.7.4.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Health_meranie tepu srdca
Zdroj: YouTube (pranob mehrotra)

Ak chcete túto funkciu používať, musíte otvoriť v aplikácii novú sekciu Srdcový rytmus a klepnúť na tlačidlo v pravom dolnom rohu. Nasledujúca obrazovka vás vyzve, aby ste prstom prekryli fotoaparát. Hneď ako to urobíte, zariadenie začne merať váš srdcový rytmus pričom budete musieť držať prst v rovnakej polohe, kým indikátor priebehu nedosiahne 100%.  Následne uvidíte výsledok merania (viď druhý obrázok nižšie).

Mi Health_meranie tepu
Zdroj: YouTube (pranob mehrotra)

Ako funkcia funguje v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Portál ďalej dodáva, že Xiaomi aktuálne začalo s distribúciou tejto verzie aplikácie pre širokú pričom dostupnú by ste ju mali mať v priebehu najbližších dní.  Druhým dychom však treba dodať, že aplikácia nie je dostupnou prostredníctvom obchodu Google Play, ale musí byť inštalovanou z obchodov tretích strán.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre