HuaweiSpravodajstvoXiaomi

V domácej Čína Huawei raketovo rastie a to aj napriek sankciám zo strany USA. Xiaomi zatiaľ strmo padá

Spoločnosť Huawei v 3. kvartáli tohto roka predala v domácej Číne 41,5 milióna smartfónov. Xiaomi len 8,8-milióna smartfónov.

Čína je jeden z mála národov, ktorý už viackrát ukázal veľkú súdržnosť. Dôkazom toho sú aj najnovšie štatistiky zo spoločnosti Canalys, ktoré ukazujú silný rast spoločnosti Huawei na domácom trhu. Zatiaľ čo pôsobenie spoločnosti na globálnom trhu je otázne, tak na domácom trhu spoločnosť „valcuje“ konkurenciu.

Huawei na domácom trhu dominuje

Dáta spoločnosti Canalys odhaľujú, že spoločnosť predala v  3. kvartáli na domácom trhu 41,5-milióna smartfónov, vďaka čomu spoločnosť dosiahla 42% trhový podiel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre porovnanie, druhým najväčším dodávateľom smartfónov v  domácej Číne je spoločnosť Vivo, ktorá dodala o 25% menej zariadení, ako prvý Huawei. Analytici Canalysu si myslia, že spoločnosť Huawei má ešte veľký potenciál rásť a to vďaka 5G smartfónom, kde má náskok pred konkurenciou. „Do kariet“ im tiež hrajú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré sú akcelerátorom predaja smartfónov na domácom trhu. Na druhej strane treba však dodať, že sankcie sa odzrkadľujú na globálnom trhu, kde služby spoločnosti Google sú nepostrádateľnými (pozn. redakcie: sankcie zo strany americkej vlády obmedzujú spoločnosti Huawei využívať tovary a  služby, ktorých pôvod je z USA).

predaje smartfonov v cine uspech Huawei
Zdroj: Canalys

Na druhej strane prekvapením môže byť „neúspech“ konkurenčných spoločností ako sú Xiaomi či Oppo, ktoré aj napriek tomu, že chrlia jeden smartfón za druhým, tak ich trhový podiel sa zmenšuje. V medzi ročnom porovnaní obe spoločnosti dodali približne o 4-milióny zariadení menej. V prípade spoločnosti Apple pokles predajov zariadení bol tak isto citeľným. Celkovo dodali na trh o 28% zariadení menej, ako tomu bolo rok dozadu. Celkovo sa im podarilo predať len 5,1-milióna smartfónov.

predaje smartfonov v cine 3. kvartal
Zdroj: Canalys

Ako môžete vidieť z  tabuľky vyššie, tak najstrmší pád zažila spoločnosť Xiaomi. O nič lepšie však neskončila ani americká spoločnosť Apple.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close