Už ste si to všimli? Messenger od Facebooku zobrazuje reklamu! Pozrite sa, kde sa s ňou môžete stretnúť

Messenger od Facebooku začal na Slovensku zobrazovať reklamu

facebook messenger uvodny
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Zatiaľ čo v spojitosti so zobrazovaním reklamy v aplikáciách spoločnosti Facebook sa v minulosti primárne spomínala aplikácia WhatsApp, v rámci ktorej bolo  ich zobrazovanie nakoniec odložené na neurčito, tak v týchto dňoch sa začala reklama zobrazovať v ďalšej populárnej aplikácii.

Facebook Messenger a reklamy

Ako môžete vidieť nižšie, tak reklama sa začala zobrazovať v aplikácii Messenger, ktorú na dennej báze využívajú mnohí z nás. Reklama je vcelku nenápadná a zobrazuje sa na hlavnej stránke medzi jednotlivými konverzáciami. Vzhľad reklamy skôr pripomína ďalší chat.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Faceboom Messenger_reklama
Zdroj: Vosveteit.sk

Zatiaľ sme reklamu vnorenú v jednotlivých chatoch nezaznamenali. V súčasnosti nie je známa informácia, či spoločnosť plánuje reklamu zobrazovať na stálo, alebo ide len o dočasný test, ako tomu bolo v prípade „Raketky“. V minulosti však boli publikované rôzne náhľady reklamy, ktoré sa zobrazovali v rámci rozhrania aplikácie Messenger, kde sa reklama zobrazovala čiastočne odlišne od stavu, ako ju vidíme dnes. Jeden z náhľadov si môžete pozrieť nižšie.

Zobrazovanie reklamy_nahlad moznost c.2
Zdroj: Facebook.com

V prípade reklamy vyššie je jej náhľad výrazne väčším, pričom po kliknutí na reklamu sa v rámci rozhrania aplikácie otvorila cieľová stránka, na ktorú reklama smerovala.

Okrem iného sa v minulosti spomínala aj video reklama, ktorá by sa teoreticky mohla zobrazovať v rámci rozhrania aplikácie. Vráťme sa však ku klasickej reklame, ktorú spoločnosť testovala vo vybraných regiónoch ešte v júli 2017, kedy sociálna sieť povedala:

„…Messenger každý mesiac používa viac ako 1,2 miliardy ľudí, čo dáva obchodníkom príležitosť rozšíriť dosah svojich kampaní a dosiahnuť viac výsledkov…“

V súčasnosti podľa dostupných informácií Messenger celosvetovo aktívne využíva približne 1,3 miliardy používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre