USA spustilo vyšetrovanie voči spoločnosti Huawei, ktorá pred niekoľkými rokmi ukradla technológiu od T-Mobile

huawei richard yu_opt
Zdroj: cnbc.com

Spoločnosť Huawei má na krku ďalší veľký problém. Podľa najnovšej správy z Wall Street Journal to vyzerá tak, že americkí federálni prokurátori pripravujú trestné stíhanie spoločnosti Huawei, ktorá pred niekoľkými rokmi ukradla pokročilú technológiu od amerického T-Mobile. Podľa citovaných zdrojov by tak mali prokurátori nadviazať na jeden starší prípad z minulosti, ktorý nedopadol presne podľa predstáv jedného z najväčších amerických operátorov.

Dohra z minulosti

Spoločnosť Huawei bola podľa všetkého obvinená z ukradnutia známej testovacej technológie Tappy, ktorú ešte v roku 2012 predstavil spomínaný T-Mobile. Jedná sa o robotické zariadenie, ktoré testuje smartfóny. Čínsky gigant sa mal údajne ku zariadeniu dostať, odfotiť ho a následne podobné zariadenie vyrobiť. Prvá žaloba bola T-Mobilom podaná ešte v roku 2014, no proces sa natiahol až do roku 2017, kedy operátor vysúdil z čínskeho giganta 4,8 milióna dolárov z pôvodných požadovaných 500 miliónov dolárov. Zatiaľ nie je známe, či túto kauzu opäť otvoril T-Mobile, alebo sa do opätovného vyšetrovania pustila prokuratúra úplne sama. Jedno je ale isté, a to kladenie stále väčších a väčších polien pod nohy čínskych spoločností zo strany USA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zlé vzťahy medzi Čínou a USA

Čínsky výrobca smartfónov, ktorý je aktuálne na druhej priečke čo sa svetových predajov týka, má za sebou naozaj náročné obdobie. Pofidérne zákony Číny vyeskalovali v to, že využívanie najmodernejších a najpokročilejších technológií od čínskych spoločností bolo vo viacerých krajinách zakázané. V USA boli dokonca zakázané aj predaje smartfónov od tohto výrobcu, čo spoločnosti určite neprospelo. Oveľa väčšou ranou je ale odpísanie čínskych 5G technológií, ktoré sú bezpochyby najpokročilejšie na celom svete.

Neistá budúcnosť na západných trhoch

Budúcnosť spoločnosti Huawei na najväčších západných trhoch je veľmi neistá a zatiaľ nikto nevie, akým smerom sa bude čínsky gigant uberať. Obvinenia z prípadnej špionáže niekoľkokrát odmietla a vyvrátila, no zoznam s krajinami, ktoré technológie od spoločnosti Huawei zakázali, sa neustále rozširuje.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre