Unikol vzhľad modelu Xiaomi 12 i s nadstavbou MIUI 13: Pozrite sa, v čom bude táto séria smartfónov výnimočná!

Model Xiaomi 12 by mal prísť so zakriveným displejom po všetkých štyroch stranách. Jeho Pro verzia však bude ešte zaujímavejšia.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

Nie je tajomstvom, že sa čínska spoločnosť Xiaomi chystá na predstavenie svojich vlajkových smartfónov pre rok 2022. Ide o modely z radu Xiaomi 12, ktoré sa svojho predstavenia dočkajú už v najbližších týždňoch. Úniky ohľadom týchto modelov však vychádzajú z každého rohu a najnovšie sa tak môžeme pozrieť na vizualizáciu základného modelu bežiaceho na nadstavbe MIUI 13. Tieto snímky pre nás priniesla známa komunita Xiaomiui a vďaka porovnaniu s ďalšími modelmi môžeme jasne povedať, že ide práve o model z pripravovanej série skvelých smartfónov. Ste zvedavý, ako nová „dvanástka“ bude vyzerať? Pozrite sa na to spolu s nami!

Xiaomi 12 príde so zakriveným displejom

Viaceré úniky z posledných dní poukazujú na to, že základný model z pripravovanej série príde s displejom, aký vidíme len málokedy. Zakrivené displeje sú totiž zložité pre údržbu a taktiež niektorí používatelia smartfónov sa sťažujú na nechcené dotyky po stranách. Nič to však nemení na tom, že zakrivené displeje sú znakom prémiovosti. Model Xiaomi 12 má tak podľa únikov prísť so zakriveným displejom po všetkých stranách podobne, ako tomu bolo pri sérii Mi 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi 12 vs mix 4
Xiaomi 12 (vľavo) vs Xiaomi MIX 4 (vpravo) Zdroj: Xiaomiui

V porovnaní s modelom Xiaomi MIX 4, ktorý taktiež prišiel so zakriveným displejom, model Xiaomi 12 získa o niečo hrubšie rámiky. Predpokladáme však, že dôvodom je práve zakrivenie displeja po všetkých štyroch stranách. Model však bude po tejto stránke veľmi podobný smartfónu Mi 11 predstavenému počas minulého decembra. Zmena však nastane v rámčekoch, ktoré minulý rok získali veľkú kritiku.

Pro verzia modelu môže byť v niektorých ohľadoch výnimočná

Prvým veľmi zaujímavým prvkom modelu Xiaomi 12 Pro by mohla byť selfie kamera pod displejom. Práve takýto typ kamery sme zatiaľ mohli vidieť len u modelu Xiaomi MIX 4, ktorý ostal určený len pre Čínu. Video zobrazujúce nadstavbu MIUI 13 však prichádza s modelom, ktorý takúto kameru využíva. A keďže Xiaomi MIX 4 je určený len pre čínsky trh a pri sérii Xiaomi MIX 5 tomu zrejme nebude inak, spoločnosť by sa mohla pokúsiť priniesť takýto model i na globálny trh. A práve Xiaomi 12 Pro by mohol byť týmto modelom.

Zo snímky modelu však vidíme i absenciu reproduktora v hornej časti displeja. Znamenalo by to tak, že by sa spoločnosť vrátila do čias prvej generácie modelov Mi MIX. Táto generácia priniesla piezoelektrický reproduktor, ktorý prinášal vibrácie spod displeja. Táto informácia však nie je potvrdená a v súčasnosti ide len o dohady.

Čo poviete na smartfóny z radu Xiaomi 12? Pozdávajú sa vám? A zvážili by ste kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre