Apple

Umelá inteligencia pomocou sledovania aktivity zo športových aplikácií dokáže predpovedať vašu približnú dĺžku dožitia

To, že vedci dokážu predpovedať približnú dĺžku vášho života nie je žiadnym tajomstvom. Výpočty pritom robia na základe viacerých faktorov ako je napríklad cirkulácia krvi, fyziologické vlastnosti, na základe génov, ktoré ste dostali do vienka,  vaše pohlavie a podobne. Celkovo však ak sa chceme dostať k „presnejším“ číslam tak cesta za nimi je až príliš náročná. To sa pokúšajú však zmeniť ruskí vedci, ktorí vytvorili algoritmus založený na AI (umelej inteligencii), ktorý má byť údajne presnejší ako viacero modelov z minulosti.

Tím vedcov použil konvolučnú neurónovú sieť na nájdenie „biologicky relevantných“ pohybových vzorov vo veľkom počte údajov z amerického zdravotného prieskumu a spája ich ako so zdravotným stavom jednotlivcov tak aj s dĺžkou dožitia.  Tieto dáta pozostávajú napríklad nie len s počítania krokov, ale aj  tým ako často prechádzate medzi aktívnym a neaktívnym obdobím  a ďalšími mnohými faktormi  vo vašom živote, ako sú vaše spacie návyky, návštevy telocvične a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Gero Lifespan je aktuálne dostupná len pre iOS

Tieto dáta všetky následne porovnávajú za cieľom, aby bližšie pochopili túto problematiku. Vyskúšať si to môžete aj sami na sebe, aktuálne však len za podmienky, že vlastníte telefón s operačným systémom iOS cez aplikáciu Gero Lifespan, ktorá využíva údaje z ďalších aplikácií ako je napr. Apple Health, Fitbit, Rescuetime a ďalšie.

Hoci tento odhad vám nedá kompletný prehľad vášho zdravia a ani „nemenné číslo“ vzhľadom na to, že nedokáže monitorovať napríklad všetky faktory ako je napríklad váš genetický základ alebo diéty a podobne, ktoré do veľkej mieri vplývajú na zdravie, tak aj napriek tomu môže v kombinácii s klinickými testami dať relatívne rýchly obraz vášho zdravia.

‎GeroSense
‎GeroSense
Developer: GERO PTE. LTD.
Price: Free

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázok: GeRo

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close