Filmy a seriálySpravodajstvo

Týchto 5 filmov na Netflixe očarilo Slovákov natoľko, že aktuálne patria medzi najsledovanejšie

Pozrite si výber 5 najsledovanejších filmov na platforme Netflix, ktoré sledujú Slováci aktuálne najviac.

Netflix patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie streamovacie služby v našich končinách a niet sa čomu diviť, ponúka kvantum obsahu od výmyslu sveta. Nedávno sme sa pozreli na niekoľko seriálov, ktoré stoja za vzhliadnutie. Dnes sa pozrieme zas na filmy, ktoré Slovákov zaujali natoľko, že patria v súčasnosti medzi najsledovanejšie. Rebríček aktuálne najsledovanejších filmov priniesol portál flixpatrol.com.

The Killing of a Journalist

Dňa 21. februára 2018 sa odohralo hrozné a kruté zabitie investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Marty Kušnírovej, oboch vo veku iba 27 rokov. Tento prípad bol prvým úmyselným zabitím novinára v histórii Slovenska a šokovaní občania vyjadrili svoj nesúhlas masovými protestami, aké sa nevideli od pádu komunizmu. Kuciak bol známy tým, že odhaľoval pochybné finančné spojenia medzi politikmi a vplyvnými podnikateľmi. Keď polícia nedokázala dôkladne vyšetriť hlavného podozrivého, novinári sa zjednotili a zorganizovali mobilizáciu verejnosti. Zverejnené tajné dokumenty, Kuciakove správy po jeho smrti a hnev občanov prispeli k odhaleniu škandalóznych sietí korupcie, ktoré siahali až k najvyšším politickým špičkám.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A Beautiful Life

Elliott, mladý rybár s unikátnym hlasom, dostane šancu života, keď ho objaví úspešná významná hudobná manažérka Suzanne. Suzanne čoskoro spojí Elliotta s jej odcudzenou dcérou a hudobnou producentkou Lilly. Po ceste k tomu, aby sa stal hviezdou, ho prenasledujú ťažkosti z minulosti, ktoré ohrozujú nielen jeho sľubnú kariéru, ale aj vzrastajúcu lásku k Lilly.

Blood & Gold

Počas svojej snahy nájsť svoju dcéru je Henrich, dezertér, zastavený jednotkami SS a povesený na strome. Včas však prichádza statočná farmárka Elsa, ktorá ho zachraňuje. Oboch spája spoločný nepriateľ, pričom bok po boku bojujú za spravodlivosť a svoje rodiny. Začína sa napínavé a krvavé pátranie po ukradnutom zlatom poklade, ktoré odhaľuje trpké tajomstvá.

You Do You

Film „You Do You“ sleduje príbeh hippie dievčaťa Merve, ktorá žije svoj bohémsky životný štýl. Avšak dostáva nepríjemné prebudenie, keď jej matka Nevra ju informuje, že celá rodina je teraz pred bankrotom. Merve sa snaží následne nájsť si prácu. Vtedy jej ale napadne geniálna myšlienka – založiť zoznamovaciu stránku, ktorá ale nebude slúžiť len na to, aby si ľudia vyrazili a užili jednu noc, ale pre spriaznené duše.

Tin & Tina

Tin & Tina sa odohráva v Španielsku na začiatku 80. rokov a sústreďuje sa na mladý manželský pár Lolu a jej manžela Adolfa. Bohužiaľ, Lola ťažko prežíva stratu svojich nenarodených dvojičiek v dôsledku nečakaného potratu. Ale ešte väčším úderom je, keď jej v nemocnici oznámia, že stratila schopnosť otehotnieť. Táto tragická udalosť hlboko poznačí Lolu, ktorá upadne do depresie. O niekoľko mesiacov neskôr, stále v depresii zo strašnej udalosti, ju Adolfo presvedčí, aby si adoptovali dieťa z kláštora v blízkosti mesta, kde bývajú. Lola však rozhodne, že namiesto toho si vezme za svoje dve dvojičky s hudobným talentom menom Tina a Tinu. Bohužiaľ, Tin a Tina sú extrémne náboženskí rehoľníci, ktorí interpretujú Svätú Bibliu doslova a nedbajú na dôsledky. Sú úplne posadnutí Kristom, Bohom a spásou, a ich fanatizmus zmení pokojný rodinný život v peklo plné strachu.

Našli ste si medzi filmami taký, ktorý vás oslovil natoľko, že si ho pozriete? Prípadne, máte aj vy nejaký tip na dobrý film? Dajte nám ho vedieť v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close