Túto hru vytvoril Elon Musk keď mal 12 rokov. Potom ju predal za 500$. Dnes si ju môžete zahrať na mobile!

Blastar 1984 je arkádovou hrou, ktorú vytvoril Elon Musk v roku 1984. Následne ju predal za 500 dolárov. Dnes je dostupnou v Google Play.

Elon Musk_Blastart 1984_hra ktoru napisal v 12 rokoch
Zdroj: flickr.com (NASA Johnson), Vosveteit.sk

Meno Elona Muska dnes pozná každý. Ide predsa len o najbohatšieho muža na svete, ktorý okrem toho, že vlastní spoločnosť Tesla, tak je aj hlavou SpaceX a po novom už aj sociálnej siete Twitter, ktorú kúpil.

Zdá sa, že chuť dobýjať iné svety a kolonizovať vesmír, nie je u Muska výstrelkom posledných rokov. Ešte ako 12 ročný napísal hru Blastar 1984, ktorá na svoju dobu, bola pomerne modernou. Išlo typ arkádovej hry, ktoré boli v tom čase populárne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Blastar 1984 je retro hrou

Blastar je arkádovou hrou, ktorá bola v 80. rokoch minulého storočia známou aj ako „Space Invaders“ alebo „Galaxian“. Musk ju naprogramoval v roku 1984 a následne ju predal za 500 dolárov.

V hre Blastar sa ocitnete v úlohe pilota vesmírnej lode, ktorý má za úlohu zostreliť mimozemskú loď pomocou vodíkových bômb. Zároveň máte k dispozícii len 5 životov, ktoré si musíte dobre šanovať. Dôvodom je, že aj mimozemská loď je schopná strieľať. Aby to nebolo také jednoduché, tak nepriateľská loď je v neustálom pohybe, ale to nie je všetko. Najhoršie na tom je, že keď vás zameria a následne vystrelí, tak vy sa už nemôžete hýbať a preto je ideálne, ak ste v neustálom pohybe. V inom prípade zostrelenie vašej lode zaberie pár desiatok sekúnd.

Hra nie je zložitou a po jej spustení sa môžete hneď pustiť do plnenia misie. Veľkou je približne 10 MB a od druhej polovice januára tohto roka je dostupnou v obchode Play. Stiahnuť ju do svojho telefónu môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

BLASTAR: 80s Arcade Game
BLASTAR: 80s Arcade Game
Developer: Finis
Price: Free

„Blastar napísal Elon Musk v roku 1984 vo veku 12 rokov. Zdrojový kód neskôr predal a bol publikovaný za 500 dolárov v časopise PC and Office Technology. Je to jednoduchá hra, ale kultová klasika.“ píše sa v popise hry v obchode Play.

Náhľad, ako vyzerá táto hra, si môžete pozrieť nižšie na snímkach obrazovky.

Ako sa vám pozdáva hra, ktorú Elon Musk vytvoril vo veku 12 rokov?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre