AppleSpravodajstvo

Trhu s chytrými hodinkami dominuje Apple. Spoločnosť za posledný kvartál zvýšila predaja o viac ako 50%

Spoločnosti Apple sa v segmente chytrých hodiniek v priebehu posledného kvartálu náramne darilo. Zvýšila svoje predaje o 51%.

Spoločnosť Apple si pripisuje na svoj účet ďalší cenný skalp v podobe 6,8 milióna predaných chytrých hodiniek za posledný kvartál tohto roka. Len pre porovnanie, v roku 2018 za rovnaký časový úsek spoločnosť predala „len“ 4,5-milióna chytrých hodiniek. Inými slovami, spoločnosť zvýšila predaje chytrých hodiniek o 51% za 3. kvartál tohto roka v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím z predošlého roka. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Druhou najúspešnejšou spoločnosť je juhokórejský Samsung, ktorý predal 1,9 milión zariadení. Hoci na spoločnosť Apple predaje nestačia, tak aj napriek tomu má spoločnosť dôvod na radosť. Dôvodom je, že sa jej podarilo takmer zdvojnásobiť objem predajov (v 3. kvartáli 2018 spoločnosť predala 1,1 milióna zariadení). Pri pohľad na percentá, Samsung pokrýva 13% trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Treťou najúspešnejšou spoločnosťou je Fitbit, ktorá predala 1,6 milióna zariadení. V  porovnaní s rovnakým sledovaným časovým úsekom z minulého roka, spoločnosť predala približne o 100 tisíc zariadení viac, ale aj napriek tomu jej trhový podiel sa zmenšil (z 15%) na 11%.

„Fitbit má naďalej slabý výkon v priemere odvetvia inteligentných hodiniek, jeho nedávne prevzatie spoločnosťou Google by mu však mohlo poskytnúť určitú úľavu a zvýšiť podiel na trhu,“ povedal Neil Mawston, výkonný riaditeľ spoločnosti Strategy Analytics.

Určite mnohí z  Vás si povedali, a kde je Xiaomi? Nuž, štatistiky spoločnosti Xiaomi sú schované v segmente nositeľných zariadení, a nie v odvetí chytrých hodiniek. Je však vysoko pravdepodobné, že v ďalšom reporte sa už objaví aj Xiaomi, a to z dôvodu, že pár dní dozadu spoločnosť predstavila chytré hodinky Xiaomi Mi Watch. Hodinky prinášajú do segmentu chytrých hodiniek príjemné osvieženie, a to nie len z pohľadu ceny, ale aj z pohľadu nadpriemernej výbavy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close