Facebook chce zakročiť proti falošným profilom. Bude vyžadovať k overeniu účtu selfie video, ktoré potom zmaže

Sociálna sieť Facebook opäť raz vzbudzuje pozornosť. Testuje funkciu na overenie účtu, ktorá by mala snímať krátke selfie video.

Youtube Facebook social-media-2201285_1920
Zdroj: Pixabay.com (albersHeinemann)

Keď príde reč na osobné dáta, tak mnohým z nás vrie v  žilách krv.  Jedná sa totiž o citlivé informácie, ktoré vo svojej podstate častokrát zdieľame na dobrovoľnej báze výmenou za služby. Skvelým príkladom je napríklad Facebook, ktorý je kompletne zadarmo, ale na druhej strane zbiera o nás dáta, ktoré monetizuje (napr. cielenou reklamou).

Najnovšie, známa vývojárka Jane Manchun Wong, upozorňuje prostredníctvom sociálnej siete Twitter na možný nový spôsob verifikácie Facebook účtov. Ten by mal prebiehať pomocou vytvorenia krátkeho selfie videa z  viacerých uhlov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto vytvorené selfie video by malo byť podľa popisu uložené na serveroch Facebooku maximálne po dobu 30-dní. Následne má byť odstránené.

Facebook chce bojovať proti  falošným účtom

Dôvodom tohto spôsobu verifikácie účtu má byť narastajúci počet falošných účtov. Hovorca spoločnosti Facebook sa na margo tejto novej funkcionality vyjadril:

„Tento test je jedným z krokov, ktoré skúšame, “ uviedol hovorca Facebooku. „Nepoužíva sa technológia rozpoznávanie tváre. Namiesto toho však zisťujeme pohyb a to, či je vo videu tvár. “

Len pre zaujímavosť, v súčasnosti sociálnu sieť Facebook aktívne využíva približne 2,39 miliardy ľudí. Začiatkom roka 2017 to bolo „len“ 1,93 miliardy. Z  toho na dennej báze sociálnu sieť Facebook aktívne používa približne 66% z nich. Falošné účty, s ktorými chce Facebook zatočiť sú však podľa nej veľkým problémom. Len v prvej polovici tohto roka podľa portálu venturebeat.com bolo odstránených viac ako 2-miliardy falošných účtov. Inými slovami, na každého jedného používateľa pripadne takmer jeden ďalší falošný účet.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre