Trh so smartfónmi zažíva jeden z najprudších rastov predajov za posledné roky

Predaje smartfónov v roku 2021 budú v porovnaní s minulým rokom lepšie. Odhaduje sa, že na trh bude dodaných 1,38-miliardy zariadení.

smartfon
Zdroj: YouTube (TechLine)

Pandémia v uplynulom roku zrazila predaje smartfónov na čísla z pred niekoľkých rokov dozadu. Už prvý kvartál tohto roka však ukázal, že predaje smartfónov budú lepšími, ako tomu bolo rok dozadu. Najnovšie, analýza spoločnosti IDC hovorí, že pri pohľade na trh so smartfónmi, predaje budú rásť a to nielen v tomto roku.

Rok 2021 bude rokom rastu predajov smartfónov. Predaje budú však rásť aj v nasledujúcich rokoch

Spoločnosť tvrdí, že v tomto roku bude celkovo dodaných na trh 1,38-miliardy zariadení, čo je v porovnaní s rokom 2020 o 7,7% smartfónov viac. Tento trend by mal podľa analytikov pretrvávať aj v nasledujúcich rokoch. IDC v roku 2022 očakáva, že celkovo bude na trh so smartfónmi dodaných 1,43-miliardy zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Analytici hovoria, že za týmto prudkým rastom predaja smartfónov stojí nielen ich generačná obmena, ale aj nástup 5G technológie, ktorá je čoraz dostupnejšou pre širokú verejnosť.

„Trh so smartfónmi sa v minulom roku počas prázdninového štvrťroka vrátil k rastu a od tej doby sme zaznamenali len nárast výroby. Naďalej pretrváva silný tlak na strane ponuky smerom k 5G a v dôsledku toho ceny naďalej klesajú. IDC očakáva, že priemerné predajné ceny 5G zariadení s Androidom poklesnú medziročne o 12% v roku 2021 na 456 dolárov a potom pod 400 dolárov v roku 2022. Apple bude naďalej pociťovať cenový tlak.“ píšu analytici v publikovanej správe.

Nižšie na grafe si môžete pozrieť odhadovaný vývoj trhu do roku 2025. Do pozornosti vám okrem odhadovaných čísiel predajov smartfónov dávame aj informáciu o tom, ako analytici odhadujú, že sa budú vyvíjať predaje 3G/4G/5G smartfónov.

Vyvoj predajov smartfono vo roku 2025
Zdroj: IDC

„Aj keď sa rast o 7,7% bude javiť ako impozantný obrat na trhu, musíme mať na pamäti, že sa odrážame od jedného z najnáročnejších zaznamenaných rokov,“ uviedol Anthony Scarsella, manažér výskumu spoločnosti IDC Worldwide Mobile Device Trackers. „Rok 2021 bude predstavovať najväčší medziročný rast, aký trh od roku 2015 zaznamenal, pretože posun smerom k 5G vo všetkých cenových úrovniach sa naďalej zrýchľuje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre